Lisatud: 13. mai 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Mai2009 Mis takistab loomatoetuste väljamaksmist?

PRIA põhjalikest ettevalmistustest hoolimata pole veel loomakasvatajate arvetele jõudnud enamus oodatavast toetusrahast. Seda takistab tegemast PRIA väljamaksetele kehtestatud limiit. Põllumajandusministeerium taotles Rahandusministeeriumilt PRIAle määratud maikuu väljamaksete limiidi suurendamist 185 mln krooni võrra järgmiste kuude limiitide arvel, et saaksime tootmisest lahtiseotud loomatoetused maikuus välja maksta, kuid lõplikku otsust praeguseks pole.

PRIAl on ute täiendava otsetoetuse, piimakvoodi alusel makstava toetuse ja veise loomühiku alusel makstava täiendava otsetoetuse väljamaksmiseks vaja 222 mln krooni, väljamaksetele kehtestatud limiit lubab maikuus maksta vaid 27 mln.

8. mail maksime 789 taotluse põhjal välja 1,7 mln krooni ute täiendavat otsetoetust.

12. mail tahtsime välja maksta 1117 taotluse põhjal 25 mln krooni ulatuses piimakvoodi-toetust, kuid Swedbanki IT süsteemide probleemi tõttu saatis pank 362 Swedbankis kontot omavale kliendile määratud makset summas 5,7 mln kr veateatega tagasi, s.t. makse ebaõnnestus. Koostame ja edastame need maksed uuesti ja loodetavalt jõuab raha taotlejate kontodele 15. maiks.

Lisaks on PRIA-l välja arvestatud veel 286 taotleja piimakvoodi-toetus summas 125,5 mln krooni ning 4767 taotlejale veise loomühiku kohta makstava toetuse summas 69,6 mln krooni.

Tehniliselt on toetuste väljamaksmiseks PRIA poolt kõik valmis, ka toetuste saajate nimekirjad on meie veebilehel väljas.

Mõistame oma klientide pahameelt tekkinud viivituste pärast. Oleme valmis toetuste maksmist kohe jätkama, kui rahandusministeerium selleks vajalikku limiiti suurendab.

PRIA

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus