Lisatud: 27. september 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Sep2005 Minister Tuiksoo arutas põllumajandustootjatega ikalduskahju ja kütuseaktsiisi kompenseerimise korda

“Põllumajandustootjate Keskliidu näol on tegemist tugeva esindusorganisatsiooni ja meie jaoks ka aruka sotsiaalparneriga, kust tulevad asjalikud ettepanekud,” ütles pärast kohtumist põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

Põllumajandusministeerium on hetkel seisukohal, et kütuseaktsiisi tõusu kompenseerimine saab toimuda vaid 2005.aastal juba esitatud taotluste ja pindade alusel. “Praegu on Põllumajandusministeeriumis töös variant, mis lubaks aktsiisimäära kompenseerimiseks teha lisaväljamakse ühtse pindalatoetuse taotlusel märgitud pindadele diferentseerides makset  vastavalt maakasutusviisile,” ütles minister Tuiksoo põllumajandustootjatele. Kohtumisel arutati ka Põllumajandustootjate Keskliidu ettepanekut kompenseerida kütuseaktsiis tegelikult kulutatud koguste alusel. Mõlema variandi puhul tuleks leida lahendus mitmele takistavale probleemile.

Kütuseaktsiisi kompenseerimine käiks nii nagu ka ikalduskahjude hüvitamine läbi PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet).

Taotluse ikalduskahju hüvitamiseks saavad esitada Harju, Rapla, Ida-Viru, Jõgeva ja Tartu maakonna kartuli ja köögivilja kasvatajad ning Harju, Hiiu, Pärnu, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonna marjade ja puuvilja kasvatajad, kes esitasid õigeaegselt kahjuteatise.

Tootjad peavad esitama määruse lisas toodud taotluse PRIA-le. Maaparandusbürood edastavad kontrollitud teatised PRIAle ning PRIA teeb nende kahe olemasolul väljamakse, mille suurus tuleneb eraldatud summast ja proportsionaalselt hüvitatavast kahjust.

Põllumajandustootjate esindusorganisatsioon esitas põllumajandusministrile omapoolsed ettepanekud, mida ministeerium lähiajal arutab.

Valitsuses 15. septembril heakskiidetud 2005. aasta lisaeelarvest saavad maaettevõtjad toetust ikalduskahjude hüvitamiseks, kütuse kompenseerimiseks ning loomsetest jäätmetest vabanemiseks.

Lisainformatsioon:

Liina Lepik
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
6256110; 50 62 169

Ãœllas Hunt
Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliit
Juhatuse esimees
6008616; 51 83486
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike