Lisatud: 02. märts 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Mar2006 Ministeerium ootab Komisjoni heakskiitu põllumajandustootjatele kütuseaktsiisi osaliseks hüvitamiseks

Lähtudes Põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogus (26.10.05 ja 29.11.05) kokkulepitust on väljamakse kavandatud  Ã¼htse pindalatoetuse taotlusel märgitud pindade alusel,  diferentseerides makset  vastavalt maakasutusviisile (põllukultuuride, köögivilja ning kartuli osas). Rohumaale arvestatud  hüvitis  makstakse põllumajandusloomade kasvatamise  täiendava otsetoetuse alusel. Seega ei ole põllumajandustootjatel vaja esitada täiendavat taotlust.

 

Euroopa Liidu liikmesriigina peab Eesti järgima kõigi rahaliste väljamaksete puhul sätestatud riigiabi reegleid. Seetõttu tuleb enne hüvitise väljamaksmist kooskõlastada see Euroopa Komisjoniga. Põllumajandusministeerium saatis Euroopa Komisjonile vastava taotluse 23. novembril 2005 ning käesoleva aasta jaanuaris saatis Komisjon vastuskirja täpsustavate küsimustega, millele 17. jaanuaril vastati. Kuna Komisjon ei ole seni vastanud, saatis ministeerium käesoleva nädala alguses omapoolse järelpärimise.

 

Erimärgistatud diiselkütuse aktsiisimäära osaliseks hüvitamiseks on  riigieelarves eraldatud rahalisi vahendeid 20 miljonit krooni.

 

Põllumajandusministeerium teavitab tootjaid koheselt, kui hüvitise väljamaksmisega saab algust teha.

 

Lisainformatsioon:

Diana Kõmmus

Põllumajandusministeerium

Avalike suhete osakond

Pressiesindaja

625 6254; 524 8974

diana.kommus@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner