Lisatud: 06. november 2009

Viimati muudetud: 06. november 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

06Nov2009 Mikropõllumajandus- ettevõtte arendamise toetuse abikõlbulike kulude määratlus täpsustus

Põllumajandusministeeriumi pressiteade:

Põllumajandusministeeriumi poolt Eesti maaelu arengukava 2007-2013 raames välja töötatud mikropõllumajandusettevõtete arendamise investeeringutoetuse  (meede 1.4.1) eesmärk on anda põllumajandustootjatele toetust omatoodetud põllumajandussaaduste tootmiseks või omatoodetud põllumajandussaaduste töötlemiseks vajalike investeeringute tegemiseks.
 
Põllumajandusministri allkirjastatud meetme 1.4.1 määruse muudatus täpsustab toetatavate tegevuste abikõlbulike kulutuste maksumust. Kui investeeringuobjekti maksumus kokku ületab 500 000 krooni, on see toetatav kuni investeeringuobjekti maksumuse taotluse esitamise aastale vahetult eelnenud majandusaasta müügitulu kolmekordse summa ulatuses.
 
Teine määruse muudatus teeb erisuse ja võimaldab tulla toetust taotlema ka noortel ettevõtjatel, kes on saanud enne taotluse esitamist põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetust (meede 1.2) ja on tegutsenud vähemalt kuus kuud enne taotluse esitamist.

Määruse muudatuste eesmärk oli vähendada toetuse tingimuste mitmetitõlgendamist. Muudatuste abil aidatakse kaasa toetuse efektiivsele ja eesmärgipärasele kasutamisele, samuti aitab muudatus vältida taotleja võimalikku üleinvesteeringu ohtu (seda eelkõige suuremahuliste investeeringute puhul).
 
Määrus jõustub 13. novembril, millega seoses varem 9.-26. novembriks väljakuulutatud tänavusügisene taotlusvoor toimub ajavahemikus 16.-30.novembrini. Täiendav informatsioon Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti kodulehelt www.pria.ee

Lisainformatsioon:

Ülle Puusta
Maaelu arengu osakonna maaettevõtluse büroo
Tel: 6 256 294
E-mail: ylle.puusta@agri.ee

 

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus