Lisatud: 11. aprill 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Apr2007 Metsamajandustoetuse taotlusi võetakse vastu 25. aprillini

Metsamajanduse toetust saavad taotleda nii eraisikud kui ka metsaühistud. Eraisikud saavad toetust taotleda kahjustatud metsa taastamiseks ja noorendiku hooldamiseks, metsaühistud lisaks eelpool nimetatud tegevustele veel ka metsahooldustehnika ja taimekaitsevahendite soetamiseks, ühistu tegevuse toetamiseks ja arendustegevuseks.

 

Kahjustatud metsa taastamiseks antakse toetust 11 700 krooni hektari kohta, noorendiku hooldamiseks kuni 2400 krooni hektari kohta. Metsahooldustehnika ja taimekaitsevahendite  soetamiseks antakse toetust kuni 50% abikõlblike kulude maksumusest.

 

Metsaühistu tegevuse toetamise puhul antakse toetust kuni 75% abikõlblike kulude maksumusest, kuid mitte rohkem kui 100 000 krooni ühe metsaühistu kohta, arendustoetuse puhul kuni 50 % abikõlblike kulude maksumusest, kuid mitte rohkem kui 1 500 000 krooni ühe metsaühistu kohta.

 

Maaelu investeeringutoetuste büroo peaspetsialist Kristel Meesaku sõnul on tänavuses taotlusvoorus eelarvesse planeeritud kokku ligi 15 miljonit krooni. Möödunud aastal määras PRIA kahes taotlusvoorus 255 taotlejale kokku 10,6 miljonit krooni toetust.

 

Koos taotluse esitamisega tuleb taotlejal, kes soovib toetust kahjustatud metsa taastamiseks või noorendiku hooldamiseks, PRIA-le esitada ka maakondlikus keskkonnateenistuses kooskõlatatud projekt selle tegevuse teostamiseks. „Projekti kooskõlastamine keskkonnateenistuses võib aega võtta, nii et sellega tuleks juba varem arvestada” tuletas Meesak taotlejatele meelde.

 

Metsamajanduse toetuse näol on tegemist Riikliku Arengukava 2004-2006 meetmega. Kuna eelmise aasta taotlusvoorudes taotleti toetust vähem, kui eelarvesse planeeritud oli, saab seda toetust taotleda ka veel tänavu.

 

Toetustaotlused tuleb esitada PRIA piirkondlikesse büroodesse. Täiendavat infot metsamajanduse toetuse kohta saab PRIA keskusest Tartus, piirkondlikest büroodest ning koduleheküljelt Internetis www.pria.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike