Lisatud: 08. veebruar 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Veebr2006 Metsamajanduse toetusmeetme taotlusvoor käivitatakse plaanitust varem

Metsamajanduse toetusmeetme raames saab toetust taotleda loodusõnnetuste poolt kahjustatud metsade taastamiseks, noorendike hooldusraieteks kuni 20 aastates puistutes, metsahooldustehnika ja taimekaitsevahendite soetamiseks, metsaühistute toetuseks ja arendusprojektide teostamiseks.

Toetust saavad taotleda metsaühistud ning loodusõnnetuste poolt kahjustatud metsade taastamiseks ja noorendike hooldusraieteks saavad toetust küsida ka füüsilisest isikust erametsaomanikud.

Metsamajanduse toetusmeetme raames on planeeritud käesoleval aastal toetustena välja jagada ligikaudu 58 miljonit krooni. Meedet finantseeritakse Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondist (EAGGF).

Toetusega seonduv info ja taotlusvormid pannakse pärast määruse jõustumist
üles PRIA kodulehele www.pria.ee. Täiendavat informatsiooni toetuse taotlemise kohta saavad taotlejad märtsi alguses algavatel meetme koolitustel. Kokku on planeeritud läbi viia 15 koolitust, millest 3 on suunatud rakendajatele ja konsulentidele ning 12 potentsiaalsetele taotlejatele erinevates maakondades. Täpsem informatsioon koolituste toimumisaegadest ja -kohtadest selgub veebruari keskpaigas ning antud info pannakse ülesse ka Põllumajandusministeeriumi ja PRIA kodulehele.Lisainformatsioon:
Monika Lublo
Maaelu arengu osakond
Tel: 625 6131
E-post: monika.lublo@agri.ee

Margus Palu
Avalike suhete osakond
Tel: 625 6524, 52 007 81
E-post: margus.palu@agri.ee
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus