Lisatud: 03. november 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Nov2010 Metsade uuendamiseks saab taotleda 2,5 miljonit krooni

Kuni 19. novembrini saavad metsaomanikud taotleda Erametsakeskusest toetust metsa uuendamiseks. Toetust saab küsida 2010. aastal tehtud tööde kohta.

Metsa uuendamise toetuse saamiseks peavad olema tööd tehtud enne taotluse esitamist. Abikõlblikud kulud on ka taotluse esitamise tähtpäevale eelneval kalendriaastal elluviidud järgmised tegevused: metsakultiveerimismaterjali soetamine (va metsapuuseemnete soetamine) ning maapinna ettevalmistamine.


Toetatavad tegevused:

1)    Metsakultiveerimismaterjali soetamine (v.a. metsapuuseemne soetamine);
2)    Maapinna ettevalmistamine;
3)    Metsaistutustööd;
4)    Metsapuutaimede hooldamine.

Rohkem infot toetuse kohta leiab siit: http://www.eramets.ee/metsa-uuendamine.

Metsa uuendamise toetuse taotlust on lihtne kodust lahkumata esitada elektroonselt läbi e-PRIA infoportaali aadressilt www.pria.ee. Elektroonse taotlemise juhendid leiab siit: http://www.eramets.ee/e-teenused. Taotlust saab esitada ka digitaalselt allkirjastatuna aadressil siseriiklik@eramets.ee. Samuti võib taotluse saata posti teel või tuua käsipostiga EMK-sse aadressil Mustamäe tee 50, Tallinn 10621.


Metsa uuendamise toetuse esimese vooru tähtaeg 2010. aastal oli juunis ning siis sai toetust 278 metsaomanikku kogusummas 7,5 miljonit krooni. Pea pooled taotlejatest kasutasid toetuse taotlemisel metsaühistu abi.

 

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike