Lisatud: 26. jaanuar 2009

Viimati muudetud: 26. jaanuar 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

26Jan2009 MES annab põllumeestele 100 miljonit krooni

Täiendavat laenu antakse kommertspankade vahendusel ühele soovijale kuni miljoni krooni ulatuses ja 80 protsenti sellest garanteerib MES ise. Laenu tähtaeg on üks aasta, intress sõltub laenamise ja tagatise viisidest.

 
MESi nõukogu esimehe Vallo Reimaa sõnul leiab sihtasutus sada miljonit oma eelarve ümber jaotamisel, sest mitte kõigi laenutoodete ja garantiide järgi ei ole nõudlus nii suur, kui esialgu planeeriti.
Et sajast miljonist jääb põllumeeste laenuvajaduse rahuldamisel aga väheks, tegi MESi nõukogu põllumajandusministeeriumile ettepaneku, et ministeerium aitaks leida veel kuni miljardi krooni ulatuses raha, mida kommertspankade vahendusel maaettevõtjatele laenata.

MESi nõukogu otsustas kuni miljoni krooniga toetada Hiiumaa piimatootjaid, kes on oma erilise asukoha ning langenud kokkuostuhindade tõttu sattunud suurtesse raskustesse. Toetuse saamiseks peavad saare piimatootjad moodustama ühistu ning töötama välja plaani, kuidas edaspidi oma sõltuvust mujal asuvatest piimatööstustest vähendada.

MES jätkab samal ajal ka oma teiste ettevõtetele mõeldud toodetega ning jätkuvalt tegeletakse põllumeeste laenude ja tegevust garanteerimisega. Sihtasutuse garantiivõime küünib pooleteist miljardi kroonini.

 
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike