Lisatud: 14. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Okt2008 Merle Adams: 2009. aasta toob maaelule veerand miljardit lisaks

„2007. aastal moodustasid PRIA organisatsiooni ülalpidamiskulud 5,3 % kogu eelarvest ning  2009. aastal kujuneb nimetatud protsendiks 3,2. See tähendab, et PRIA tegutseb inim-, aja- ning raharessursi mõttes võimete piiril või isegi mõnevõrra allpool seda,“ kommenteeris PRIA lähitulevikku nõukoja esinaine Merle Adams.

„Põhimõtteliselt on ju meil teada, millised on PRIA peamised probleemid, mille lahendamist pole võimalik edasi lükata. E-PRIA käivitamine suurendaks märksa taotluste ning aruannete läbitöötamise kiirust  ja teeks klientide elu mugavamaks. Samuti on vaja panustada klienditeenindusse ning töötajate kompetentsi tõstmisesse, et taotlejad saaksid samal tasemel kõrgekvaliteedilist teenust kõikidest maakondlikest büroodest ning kolmandaks on vaja käivitada mahukas kliendiharimise programm, et esitatavad taotlused oleks korrektselt vormistatud ning neid saab kiiresti menetleda. Käesoleva eelarve kava juures pole PRIA-l kahjuks arendusprojektidesse võimalik investeerida,“ lisas Adams.

PRIA nõukoda on PRIA peadirektori ja põllumajandusministri poolt kokkukutsutud nõuandev organ, mis koosneb 15 PRIA kliendist, kellega PRIA on viimastel aastatel tihedat koostööd teinud. PRIA on maaelu arengut toetav ning toetuste sihipärast kasutamist kontrolliv riigiasutus, mis on alates asutamisest 2000. aastal välja maksnud üle 10 miljardi krooni erinevaid toetusi põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu toetamiseks.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner