Lisatud: 07. mai 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Mai2013 Ümarlaual otsiti lahendusi Eesti seakasvatuse probleemidele

Söödateravilja kiiresti kasvanud hind on pannud Eesti seakasvatajad raskesse olukorda, tõdeti Põllumajandusministeeriumis toimunud ümarlaual. Seakasvatussektor ja riik otsivad koos võimalusi olukorra leevendamiseks.

„Teravilja hind on viimastel aastatel olnud kiires tõusus, kuid sealihatootjate väljamüügihind pole sellele järele jõudnud. Eesti seakasvatajad on seepärast sattunud raskesse majanduslikku olukorda,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Ümarlaual püüdsimegi seakasvatajate mured kaardistada, et riigil oleks omalt poolt võimalik hakata otsima võimalusi sektori olukorra leevendamiseks.“

Eesti seakasvatajatele on majanduslikult olnud rasked just paar viimast aastat. Näiteks söödaodra hind on tõusnud 162 eurolt tonni eest 2011. aasta alguses 202 euroni tänavu jaanuaris. Ministri sõnul on Baltimaade seakasvatajate olukorra muutnud keerulisemaks ka Venemaa mullune otsus keelustada elusloomade sissevedu Euroopa Liidust, millega sulgus Eesti seakasvatajate jaoks oluline turg. „Mida iga Eesti inimene saab teha, on muidugi kodumaise sealiha eelistamine,“ lisas Helir-Valdor Seeder.

Põllumajandusministeeriumis eile pärastlõunal toimunud ümarlaual osalesid Eesti põllumajandustootjate esindusorganisatsioonide ja suuremate seakasvatajate esindajad.

 

Uudised

Septembris ja oktoobris külastavad PRIAt kui ELi toetusi vahendavat makseagentuuri kokku neljal korral Euroopa Komisjoni ja Euroopa Kontrollikoja audiitorid, et selgitada, kuidas on Eestis korraldatud põllumajandustoetuste haldamine ning Euroopa Liidu finantshuvide kaitse.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus