Lisatud: 07. mai 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Mai2013 Ümarlaual otsiti lahendusi Eesti seakasvatuse probleemidele

Söödateravilja kiiresti kasvanud hind on pannud Eesti seakasvatajad raskesse olukorda, tõdeti Põllumajandusministeeriumis toimunud ümarlaual. Seakasvatussektor ja riik otsivad koos võimalusi olukorra leevendamiseks.

„Teravilja hind on viimastel aastatel olnud kiires tõusus, kuid sealihatootjate väljamüügihind pole sellele järele jõudnud. Eesti seakasvatajad on seepärast sattunud raskesse majanduslikku olukorda,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Ümarlaual püüdsimegi seakasvatajate mured kaardistada, et riigil oleks omalt poolt võimalik hakata otsima võimalusi sektori olukorra leevendamiseks.“

Eesti seakasvatajatele on majanduslikult olnud rasked just paar viimast aastat. Näiteks söödaodra hind on tõusnud 162 eurolt tonni eest 2011. aasta alguses 202 euroni tänavu jaanuaris. Ministri sõnul on Baltimaade seakasvatajate olukorra muutnud keerulisemaks ka Venemaa mullune otsus keelustada elusloomade sissevedu Euroopa Liidust, millega sulgus Eesti seakasvatajate jaoks oluline turg. „Mida iga Eesti inimene saab teha, on muidugi kodumaise sealiha eelistamine,“ lisas Helir-Valdor Seeder.

Põllumajandusministeeriumis eile pärastlõunal toimunud ümarlaual osalesid Eesti põllumajandustootjate esindusorganisatsioonide ja suuremate seakasvatajate esindajad.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike