Lisatud: 09. veebruar 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Veebr2006 Maikuus planeeritakse NATURA 2000 võrgustiku aladel asuva põllumajandusmaa kohta toetuse taotluste vastuvõtmist


NATURA 2000 võrgustiku aladel asuva heas korras põllumajandusmaa kohta makstava keskkonnaalaste kitsendustega piirkondade toetuse eesmärgiks on aidata kaasa looduskaitsenõuete täitmisele ja neil aladel põllumajandusliku tegevuse jätkumisele.

Toetust võib taotleda põllumajandusega tegelev füüsiline isik, juriidiline isik, seltsing ning muu isikute juriidilise isiku staatuseta ühendus, kes võtab kohustuse täita üldisi keskkonnanõudeid ja looduskaitseseadusest tulenevaid nõudeid. Toetust võib taotleda vähemalt 0,3 ha põllu kohta, mis asub põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse kantud ja tervikuna Natura 2000 võrgustiku aladel paikneval põllumassiivil.

Saare, Hiiu, Pärnu ja Lääne maakonnas on traditsioonilisest põllumajanduslikust tootmisest ja keskkonnatingimustest tulenevalt püsirohumaad sellised, kus kasvab tavapärasest enam puid ja kadakaid. Määruse eelnõus on nimetatud maakondades asuvate püsirohumaade kohta sätestatud erisus. Seal võib toetust taotleda püsirohumaade kohta, kus kadakate ja puude liituvus on kuni 0,5.

Toetuse taotluste vastuvõtt on kavandatud 2.-27. maini koos teiste pindalapõhiste toetustega. Toetuse määr ühe hektari kohta aastas on 502 krooni.


Eelnõu kohaselt kontrollib looduskaitseseadusest tulenevate nõuete täitmist Keskkonnainspektsioon, muude nõuete osas Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).

Kõigil huvilistel on määruse eelnõuga võimalus tutvuda e-Õiguses järgmisel aadressil http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=128051

 


Lisainformatsioon:

Rainer Raidmets
Maaelu arengu osakond
Tel: 625 6219
E-post: rainer.raidmets@agri.ee


Anna-Maria Veidemann
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Peaspetsialist
Tel: 6256228; 53416596
E-post: anna-maria.veidemann@agri.ee

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner