Lisatud: 10. juuli 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Jul2009 Maapiirkonna ettevõtluse mitmekesistamiseks saab seekord toetust kuni 1,6 miljonit krooni

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas Eesti maaelu arengukava 2007-2013 maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse (meede 3.1) määruse muudatuse, millega luuakse võimalused mittepõllumajanduslike väikeprojektide toetamiseks. Toetuse eesmärk on maapiirkonnas tegutsevate ettevõtjate elujõulisuse ja jätkusuutlikkuse suurendamine ning sellega uute ja paremate töökohtade loomisele kaasaaitamine.

Toetatavateks tegevusteks on ehitise rajamine ja hoone parendamine, majutusteenuse osutamiseks uue voodikoha rajamine, hoone parendamine ja uue majutusruumi sisutamine vajaliku materiaalse põhivaraga ning masina ja seadme ostmine ning paigaldamine. Toetatava tegevuse osana on võimalik toetust taotleda ka turu-uuringuks, infokandja ja jaotusmaterjali koostamiseks, veebilehe loomiseks ning riigisisesel messil osalemiseks, omanikujärelevalveks ning litsentsi, patendi või kasuliku mudeli ostmiseks.

Toetust saavad taotleda mikroettevõtjad sh põllumajandustootjad. Muuhulgas toetatakse ka bioenergia tootmist turustamise otstarbel, kus taotlejaks võib olla ka väikese ja keskmise suurusega põllumajandustootja.

Maaelu mitmekesistamise väikeprojekti toetussumma ühe taotleja kohta on kuni 1,56 miljonit krooni. Toetuse määr on kuni 50% toetatava tegevuse investeeringuobjekti maksumusest sõltuvalt investeeringuobjekti tegemise asukohast. Käesoleva aasta augusti ja septembrikuusse kavandatud väikeprojektide taotlusvooru eelarveks on planeeritud 185,7 miljonit krooni. Meetme seitsme aasta kogu eelarve on ligikaudu 1,12 miljardit krooni, mis on 75% ulatuses finantseeritud Euroopa Liidu poolt ning 25% ulatuses Eesti riigieelarvest.

Maaelu mitmekesistamise toetuse väikeprojektide aprillis 2008. aastal toimunud taotlusvoorus määrati 295 taotlejale investeeringutoetust kokku 295 miljoni krooni eest. Maaelu mitmekesistamise toetuse suurprojektide detsembris 2008. aastal toimunud taotlusvoorus määrati 37 taotlejale investeeringutoetust kokku 121,4 miljoni krooni eest.

Toetuse taotlusvoor toimub käesoleva aasta augusti- ja septembrikuu jooksul - täpse aja annab teada Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (www.pria.ee).

Määrus on nähtav siin

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus