Lisatud: 21. juuli 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

21Jul2005 Maaparandustoetuse õppepäevad

Õppepäevad toimuvad:

- 26. juulil algusega 10.00, Ramsi Turvas AS saal, Ramsi, Pärsti vald;

- 28. juulil algusega 11.00, Jõgevamaa Veterinaarkeskuse saal, Ravila 10, Jõgeva;

- 2. augustil algusega 11.00, Tartu Maaparandusbüroo saal, Kooli 13, Tartu;

- 3. augustil algusega 9.00, Põlvamaa Veterinaarkeskuse saal, Puuri tee 1, Põlva;

- 5. augustil algusega 10.00, Pärnu Maaparandusbüroo saal, P. Kerese 4, Pärnu;

- 10. augustil algusega 9.00, Harju Maaparandusbüroo saal, Tuleviku 3, Laagri.

                       

Infopäevad on osalejatele tasuta.

 

Maaparanduse investeeringutoetuse andmise tingimused on sätestatud põllumajandusministri määrusega millega saab tutvuda Elektroonilises Riigi Teatajas aadressil https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=911739.

 

Investeeringutoetust saavad taotleda mittetulundusühingud, maaparandusühistud ning ettevõtjad. Toetuse määr on MTÜ-l kuni 90% ja ettevõtjal kuni 75% investeeringu abikõlblikust maksumusest. Toetatakse maaparandussüsteemi ehitamist (maksimaalne toetus 3,9 miljonit krooni), rekonstrueerimist ja uuendamist (maksimaalne toetus 5,5 miljonit krooni) ning juurdepääsutee ehitamist ja rekonstrueerimist (maksimaalne toetus 1,5 miljonit krooni). Maksimaalne taotletav toetuse summa ühele taotlejale (kõikide toetatavate tegevuste kohta kokku) on 7 miljonit krooni aastas.

 

Investeeringutoetuse taotlused hinnatakse ja moodustatakse paremusjärjestus ning vastavaks tunnistatud taotlused rahuldatakse hindamise tulemusel moodustatud paremusjärjestuse alusel.

 

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) plaanib taotlusi vastu võtta 22. augustist kuni 16. septembrini, kuid täpne vastuvõtuaeg sõltub meetme akrediteerimisest.

 

Lisainformatsioon:

Olev Krist

Maaparanduse ja maakasutuse büroo

Põllumajandusministeerium

Tel: 6256 243

E-post: olev.krist@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner