Lisatud: 14. oktoober 2009

Viimati muudetud: 14. oktoober 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

14Okt2009 Maaparanduse keskkonnamõjude seminarid oktoobris

 

Eestimaa Looduse Fond (ELF) korraldab 3 seminari maaparanduse keskkonnamõjude tutvustamiseks ning arutlemaks maaparanduse projekteerimise, ehitamise ja rekonstrueerimise „hea tava" üle.

Viimastel aastatel on maaparandusega seotud temaatika muutunud järjest aktuaalsemaks. Olemasolevad maaparandussüsteemid on amortiseerunud ja vajavad toimimiseks rekonstrueerimist või hooldamist, samuti on päevakorral uute süsteemide ehitamine. Teiselt poolt on ühiskond järjest enam tähtsustamas märgaladega seotud väärtuseid ja  vee kvaliteeti ning veekogude poolt pakutavaid hüvesid.

ELF  kutsub kuivendussüsteemide omanikke, projekteerijaid, keskkonnamõju hindajaid, maaparandusbüroode ja Keskkonnaameti töötajaid arutlema selle üle,  millised on kuivenduse keskkonnamõjud ja millised on võimalused neid leevendada.


Seminarid toimuvad:

26. oktoobril Pärnumaal - Ojako turismitalus (Marksa küla, Audru vald, Pärnumaa, www.ojako.ee)

27. oktoobril Tartus - Dorpati konverentsikeskuse Parrot saalis (Turu 2,  Tartu)

28. oktoobril Tallinnas - Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojas (Toom-Kooli 17, Tallinn)


Seminari kava

13.00 - 13.15 Saabumine ja avasõnad
13.15-13.45. Ülevaade kuivendusega seotud keskkonnamõjudest (Kaupo Kohv ELF)
13.45-14.15 Ülevaade Eestis uute kuivendussüsteemide planeerimisel ja  olemasolevate süsteemide rekonstrueerimisel ilmnenud keskkonnamõjudest maastiku tasandil ning võimalikust lähenemisest neile probleemidele (Kaupo Kohv ELF).
14.15-14.45  Põhimõtted ja meetodid, kuidas vähendada kuivendusest tingitud mõju vee kvaliteedile ja vee-elustikule (Heikki Luhamaa Keskkonnaamet).
14.45-15.15 Kohvipaus
15.15-17.00 Arutelu kuivendussüsteemide projekteerimise, ehitamise, rekonstrueerimise ja hooldusega seotud „hea tava" üle.

Palume oma osavõtust kindlasti teada anda 22. oktoobriks aadressile elf@elfond.ee märkides ära, mis kuupäeva seminaril soovite osaleda.

 

Täiendav info:
Kaupo Kohv
kaupo@elfond.ee

tel 53497924

 

 

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner