Lisatud: 09. oktoober 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Okt2009 Maamajanduslik kutseharidus väärtustab õppija kompetentsust

14.-17. oktoobrini kogunevad Lääne-Virumaale Sagadisse Austria, Hollandi, Kreeka, Hispaania, Soome ja Eesti maamajandusliku kutsehariduse edendajad, et teha kokkuvõtteid kaks aastat väldanud Leonardo da Vinci projektist Experiences on the EQF in the Agricultural sector.

Projekt keskendus Euroopa Kvalifikatsiooniraamistiku rakendatavusele, arvestades sealjuures iga riigi haridus- ja kutsesüsteemi eripära. Selleks käisid osavõtjamaade maamajanduslike kutseõppeasutuste õpilased partnerriikides ettevõttepraktikal kuues valdkonnas: põllumajandus, loomakasvatus, metsandus, aiandus, toiduainete tööstus ning viinamarjakasvatus ja veinitööstus. Projekti olid juhendajatena ja hindajatena kaasatud ka koolide õpetajad ja tööandjad, kelle töö tulemusel valmis uuenduslik hindamismudel, mis aitab koolidel hõlpsasti hinnata õpilaste kompetentsi.

Eesti maamajandushariduses toob see projekt kaasa suure arenguhüppe, tõstes konkurentsivõimet ning koolitades Eesti ja kogu ELi tööturu jaoks kompetentseid ja konkurentsivõimelisi töötajaid.

Eestis koordineeris projekti tegevusi MTÜ EUROPEA Eesti Keskus, kuhu kuuluavad esindajad kõikidest Eesti maamajanduskoolidest: Olustvere TMKst, Järvamaa KHKst, Pärnumaa KHKst, Räpina Aianduskoolist, Vana-Antsla Kutsekeskkoolist, Hiiumaa Ametikoolist ning Luua Metsanduskoolist.

Projekti toetasid põllumajandusministeerium, SA Kutsekoda ja SA Archimedes.

Põllumajandusministeeriumist osalevad Sagadil toimuval üritusel teadus- ja arendusosakonna juhataja Aret Vooremäe ning sama osakonna peaspetsialistid Liina Kaljula ja Külli Kaare

Lisainfo: Haana Zuba, MTÜ EUROPEA Eesti Keskuse juhatuse esimees, telefon: 51 15399, e-mail: haana@luua.edu.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike