Lisatud: 09. oktoober 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Okt2009 Maamajanduslik kutseharidus väärtustab õppija kompetentsust

14.-17. oktoobrini kogunevad Lääne-Virumaale Sagadisse Austria, Hollandi, Kreeka, Hispaania, Soome ja Eesti maamajandusliku kutsehariduse edendajad, et teha kokkuvõtteid kaks aastat väldanud Leonardo da Vinci projektist Experiences on the EQF in the Agricultural sector.

Projekt keskendus Euroopa Kvalifikatsiooniraamistiku rakendatavusele, arvestades sealjuures iga riigi haridus- ja kutsesüsteemi eripära. Selleks käisid osavõtjamaade maamajanduslike kutseõppeasutuste õpilased partnerriikides ettevõttepraktikal kuues valdkonnas: põllumajandus, loomakasvatus, metsandus, aiandus, toiduainete tööstus ning viinamarjakasvatus ja veinitööstus. Projekti olid juhendajatena ja hindajatena kaasatud ka koolide õpetajad ja tööandjad, kelle töö tulemusel valmis uuenduslik hindamismudel, mis aitab koolidel hõlpsasti hinnata õpilaste kompetentsi.

Eesti maamajandushariduses toob see projekt kaasa suure arenguhüppe, tõstes konkurentsivõimet ning koolitades Eesti ja kogu ELi tööturu jaoks kompetentseid ja konkurentsivõimelisi töötajaid.

Eestis koordineeris projekti tegevusi MTÜ EUROPEA Eesti Keskus, kuhu kuuluavad esindajad kõikidest Eesti maamajanduskoolidest: Olustvere TMKst, Järvamaa KHKst, Pärnumaa KHKst, Räpina Aianduskoolist, Vana-Antsla Kutsekeskkoolist, Hiiumaa Ametikoolist ning Luua Metsanduskoolist.

Projekti toetasid põllumajandusministeerium, SA Kutsekoda ja SA Archimedes.

Põllumajandusministeeriumist osalevad Sagadil toimuval üritusel teadus- ja arendusosakonna juhataja Aret Vooremäe ning sama osakonna peaspetsialistid Liina Kaljula ja Külli Kaare

Lisainfo: Haana Zuba, MTÜ EUROPEA Eesti Keskuse juhatuse esimees, telefon: 51 15399, e-mail: haana@luua.edu.ee

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner