Lisatud: 17. august 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Aug2004 Maaettevõtjad saavad alates 23. augustist PRIAst toetust taotleda

Toetust saavad vähemalt aasta aega tegutsenud:

- põllumajandustootjad, kes alustavad mittepõllumajandusliku ettevõtlusega,
- ettevõtjad, kes mitmekesistavad või laiendavad oma tegevust.

Toetust saab taotleda väikeettevõtja, mille aastakäive ei ületa 7 mln eurot või aastabilansi kogumaht ei ületa 5 mln eurot ja kus on alla 50 töötaja.

Kui taotletakse toetust uue hoone ehitamiseks või olemasoleva hoone laiendamiseks, siis tuleb investeeringujärgselt luua 1 töökoht, muudel juhtudel peavad säilima olemasolevad töökohad.

Toetust võib saada kuni 50% investeeringu käibemaksuta maksumusest, maksimaalselt 1,56 miljonit krooni ühe taotleja kohta aastas. Toetust on võimalik saada ka projekteerimiseks ja äriprojekti koostamiseks. Põllumajandusministri otsuse järgi on majandustegevuse mitmekesistamiseks maapiirkonnas võimalik 2004. aastal jagada 37,99 miljonit krooni.

Täpsemad toetuse saamise tingimused on kirjas PRIA kodulehel toetuste lingi all.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner