Lisatud: 26. august 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Aug2004 Maaettevõtjad püstitasid toetuste taotlemisel kiirusrekordi


“Me olime valmis selleks, et taotlusi laekub planeeritust rohkem, aga nii olümpialik tempo oli meeldivalt üllatav,” märkis põllumajandusminister Ester Tuiksoo. 

Maaettevõtjatele vastu tulles suurendas Põllumajandusministeerium kolmapäeval 2004. aasta toetuse esialgset 38 miljonilist eelarvet 49 miljoni krooni ehk järgmise aasta eelarve võrra, kokku seega 87 miljonit krooni. 

Maaettevõtluse arendamise toetuste taotlemine tempo ei raugenud, kolmapäeva õhtuks oli taotlusi laekunud 83,6 miljoni krooni ulatuses ja seega saab lähitundidel tõenäoliselt täis ka uus eelarve. 

Täna hommikul otsustati Põllumajandusministeeriumis selleaastane taotlusvoor homsest, 27. augustist ennetähtaegselt lõpetada, kuna toetusteks planeeritud eelarve piir on mitmekordselt ületatud. Täna, 26. augustil võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastavaid taotlusi vastu viimast päeva.

“Milliseks täpselt kujuneb taotlusraha järgmisel aastal ja millised saavad olema tingimused, on praegu veel vara öelda, enne ootame ära selle aasta taotlusperioodi lõpu. Taotluste analüüsi aluseks võttes püüame maaettevõtluse edendamiseks anda parima ka järgmistel aastatel,” lubas minister Tuiksoo.

Riikliku arengukava meetme 3.3 “Majandustegevuse mitmekesistamine maapiirkonnas” käesoleva aasta taotlusperiood algas 23. augustil ja oli esialgselt  kavandatud 8. oktoobrini.

Maamajanduse mitmekesistamise toetus on mõeldud maapiirkonnas tegutsevatele väikeettevõtjatele – nii põllumeestele, kes alustavad mittepõllumajandusliku ettevõtlusega kui ka ettevõtjatele, kes laiendavad oma tegevust. Toetust saab investeeringuteks, mis on vajalikud maaelanike ja -ettevõtete teenindamiseks, toiduainete töötlemiseks või käsitöö ja maaturismi arendamiseks.

Ave Reinson
Põllumajandusministeerium
Avalike ja välissuhete osakond
Tel 625 6524

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus