Lisatud: 26. aprill 2011

Viimati muudetud: 02. mai 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Apr2011 MAAELUVÕRGUSTIKU PRESSITEADE: Auhinnad juba ootavad parimaid MAK Leader projekte

Käimasoleva Maamajanduse Infokeskuse konkursi „Märka Leaderit" võitjate autasud tulevad Lääne-Virumaalt, Ermo Loodi sepikojast. Konkursi korraldajad valisid auhinnakavandite hanke raames välja Loodi esitatud sepisrauast õunapuu, mille keskel olevale paekivist plaadile graveeritakse parima projekti konkursi võitja nimi.

Loodi sepikoda on ka ise üks neist algatustest, mis said teoks tänu Leader meetme toetusele.

Konkursi eesmärk on tutvustada ja tunnustada Maaelu arengukava 2007-2013 (MAK) Leader meetmest toetust saanud parimaid projekte ja neid teostanud ettevõtjaid, vabaühendusi ja kohalikke omavalitsusi. Konkursil osalevad projektid viies kategoorias: parim põllumajandusprojekt, parim maaettevõtlusprojekt, parim keskkonnaprojekt, parim noorteprojekt ja parim koostööprojekt. Üks projekt võib kandideerida ka mitmes kategoorias.

Konkursile pakuvad projekte välja kohalikud omavalitsused, piirkondlikud arenduskeskused, erialaliidud, nõustajad, kohalikud tegevusgrupid, piirkonna ettevõtjad ja elanikud. Auhinnad loositakse välja ka projektide konkursile esitajatele.

Parimad MAK Leader projektid valib välja hindamiskomisjon. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 21. juulil 2011 Tartumaa Tervisespordikeskuses toimuval tunnustusüritusel, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Projektide esitamine konkursile kestab veel kuni 30. aprillini 2011.a.

Vormid ja lisainformatsioon on saadaval Maamajanduse Infokeskuse veebilehel maainfo.ee/leader/konkurss.

Eesti maaelu arengukava 2007 - 2013 Leader meede eesmärkideks on kohaliku algatuse edendamine, põllumajanduse ja metsanduse konkurentsivõime parandamisele kaasa aitamine, maapiirkonna elukvaliteedi parandamine, majandustegevuse mitmekesistamine ja otsustusõiguse andmine kohalikule tasandile Leader kohalike tegevusgruppide kaudu.

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner