Lisatud: 02. september 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Sep2015 Maaeluminister taotleb Euroopa Komisjonilt piimandussektorile erakorralist abi

Maaeluminister Urmas Kruuse saatis Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hoganile kirja, milles palub rakendada Eesti piimatootjate olukorra leevendamiseks erakorralisi abimeetmeid.  Erakorraline abi peaks aitama hüvitada tootjatele turuhinna ja tootmise omahinna vahet.

Maaeluminister Urmas Kruuse rõhutab kirjas volinikule, et piimatootmissektori aitamine on oluline maapiirkondade tööhõive tagamiseks Eestis. „Piimatootjad on maapiirkondades olulised tööandjad, seepärast palume rakendada erakorralisi meetmeid Venemaa kaubandusembargo tagajärjel väga keerulisse olukorda sattunud sektori toetamiseks,“ kirjutab maaeluminister Urmas Kruuse.  

Minister juhib voliniku tähelepanu Eesti piimandussektori keerulisele olukorrale, mis on halvenenud alates eelmise aasta septembrist.

„Toorpiima hind on Eestis aasta jooksul langenud kogu Euroopa mõistes rekordilised 29 protsenti. See on  omakorda tinginud 4,2 protsendilise piimakarja vähendamise ning piima kogutoodangu 3,8 protsendilise languse. Tootmispotentsiaali taastamine on keeruline ning tekkinud olukord võib tuua kaasa negatiivse mõjuga doominoefekti nii piimatootjate kui –töötlejate jaoks,“ kirjutab Kruuse.

Minister tänab volinikule saadetud kirjas Euroopa Komisjoni juba rakendatud toetusmeetmete – sekkumiskokkuostu ja eraladustamise skeemi pikendamise ning käesoleva aasta veebruaris piimatootjatele eraldatud erakorralise abi eest. Kuid need meetmed ei ole piisavad. Piimandussektori olukorra leevendamiseks tuleks leida võimalused täiendava erakorralise suunatud abi eraldamiseks turumuutustest enim mõjutatud riikidele.

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub volinik Phil Hoganiga 7. septembril toimuva põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu raames, kus lisaks piimandussektori olukorrale on kõne all ka sealiha eraladustamise skeemi rakendamise võimalused.

Samuti kohtub minister Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitisega, et arutada Baltimaade ja Poola ühispöördumises esitatud ettepanekuid regioonis leviva sigade Aafrika katku peatamiseks ning tsoneerimisega sealihasektorile seatud piirangute leevendamist.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus