Lisatud: 27. november 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Nov2015 Maaeluminister kohtub Virumaa põllumeestega

Maaeluminister Urmas Kruuse on täna visiidil Lääne-Virumaal, kus külastab piimatootmisettevõtteid ja kohtub ümarlaual Virumaa põllumeeste esindajatega.

Kohtumistel arutatakse keerulist olukorda piimandussektoris ja võimalusi selle leevendamiseks. „Lähinädalatel maksab riik põllumeestele välja 10,56 miljoni euro ulatuses erakorralist abi, millest kolmveerand on kavas maksta piimatootjatele,“ ütles minister Kruuse. „Detsembris algab ka otsetoetuste väljamaksmine ning uuel aastal on piimatootjatel oodata veel täiendavalt 4 miljoni euro ulatuses erakorralist abi.“

Kruuse rõhutas, et erakorralist abi saab käsitleda vaid ajutise leevendusena. „Tuleb otsida uusi turge ja tegeleda nii piimatootmise omahinna alandamise kui ühistegevuse arendamisega. Eesti maaelu arengukava 2014–2020 vahenditest on ühistulise piimatööstuse loomiseks võimalik kasutada 18 miljonit eurot. See võimaldaks ühinenud piimakarjakasvatajatel hakata oma toodangut ise töötlema ja nii jääb põllumehele rohkem raha kätte,“ selgitas minister.

Lehmade arv oli Eestis septembri lõpu seisuga 5% väiksem kui aasta eest, kuid võrreldes mullu septembriga toimus piimatoodangu väike kasv (+1,73%). Piima- ja piimatoodete ekspordil lisandus 2015. aasta esimesel poolaastal lisandus 15 uut sihtriiki, sh Jaapan, Aserbaidžaan, Korea Vabariik, Taiwan, Horvaatia, Pakistan, Nigeeria, Valgevene jt.

Minister külastab visiidil Lääne-Virumaal asuvaid Hoogla talu ja Kohala SF OÜ-d. Lõuna ajal on kavas ümarlaud Ida- ja Lääne-Virumaa põllumeeste esindajatega Lääne-Virumaa maavalitsuses.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner