Lisatud: 19. juuli 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Jul2016 Maaeluminister arutab põllumajandussektori esindusorganisatsioonidega eksporditegevusi

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub täna põllumajandussektori esindusorganisatsioonidega, et arutada piimakarjakasvatajate toetusvõimalusi ja esindusorganisatsioonide tegevust uute eksportturgude otsimisel.

„Eesti põllumees toodab siseturu vajadusest kaks korda enam piima, seega on praeguse kriisi lahendamisel keskne küsimus oma toodangule uute turgude leidmine,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Riik ja Euroopa Komisjon on tulnud välja erinevate toetusmeetmetega, kuid need saavad olukorda vaid leevendada. Pikaajaline lahendus on praegusest aktiivsem müügitegevus ja uute turgude otsingud, milles on kindlasti oluline roll kanda põllumajandussektori esindusorganisatsioonidel.“

Samuti arutatakse kohtumisel piimandussektori toetusvõimalusi.

Maaeluminister Urmas Kruuse on kutsunud ümarlauale Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindajad.

Uudised

Taotluste vastuvõtt kestis 2. märtsist 21. märtsini ja PRIAle laekus sel ajal 3152 taotlust, mida on 153 võrra vähem kui möödunud aastal. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike