Lisatud: 19. juuli 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Jul2016 Maaeluminister arutab põllumajandussektori esindusorganisatsioonidega eksporditegevusi

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub täna põllumajandussektori esindusorganisatsioonidega, et arutada piimakarjakasvatajate toetusvõimalusi ja esindusorganisatsioonide tegevust uute eksportturgude otsimisel.

„Eesti põllumees toodab siseturu vajadusest kaks korda enam piima, seega on praeguse kriisi lahendamisel keskne küsimus oma toodangule uute turgude leidmine,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Riik ja Euroopa Komisjon on tulnud välja erinevate toetusmeetmetega, kuid need saavad olukorda vaid leevendada. Pikaajaline lahendus on praegusest aktiivsem müügitegevus ja uute turgude otsingud, milles on kindlasti oluline roll kanda põllumajandussektori esindusorganisatsioonidel.“

Samuti arutatakse kohtumisel piimandussektori toetusvõimalusi.

Maaeluminister Urmas Kruuse on kutsunud ümarlauale Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindajad.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner