Lisatud: 06. detsember 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Det2016 Maaeluministeeriumis toimub Hiina toidukontrolli korraldust tutvustav seminar

Maaeluministeeriumis toimub täna, 6. detsembril Hiina järelevalveasutuse AQSIQ poolt tunnustatud Hiina Sertifitseerimise ja Inspekteerimise Grupi (CCIC)  toiduohutuse seminar, kus tutvustatakse Hiina toidukontrolli korraldust ja ekspordivõimalusi.

„Eesti ja Hiina ametkondade läbirääkimiste tulemusel allkirjastatud toiduohutuse protokollid on loonud eeltingimused Eesti piima- ja kalatoodete ekspordiks Hiina Rahvavabariiki. Kindlasti peab aga riik eksportida soovivatele ettevõtjatele ka edaspidi toeks olema, et kõrvaldada kõik Hiina turule sisenemist takistavad administratiivsed tõkked,“ ütles maaeluminister Martin Repinski. „Seminaril tutvustatakse Eesti toidutootjatele Hiina toiduohutusreegleid ja ekspordivõimalusi. “

CCIC esindaja tutvustab seminaril Hiina toidukontrolli korraldust ja imporditavatele toodetele CCIC poolt pakutavaid toidu kvaliteedimärgiseid. Ekspordivõimalustest annab ülevaate Hiina riikliku toidukaubandusfirma COFCO esindaja.  

CCIC on erapooletu sertifitseerimisorgan, mis pakub Euroopas teenusena ettevõtete ülevaatamist, Hiina nõuetele vastavuse hindamist, autentimist ja sertifitseerimist.

CCIC on  tunnustatud Hiina toidukontrolliga seotud institutsioonide Hiina Rahvavabariigi Kvaliteedi Järelevalve, Kontrolli ja Karantiini Peavalitsus AQSIQ (State General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine) ja Hiina ametliku sertifitseerimisasutuse CNCA (Administration of Certification & Accreditation of China) poolt.

Seminari korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Maaeluministeeriumiga.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner