Lisatud: 02. juuni 2009

Viimati muudetud: 02. juuni 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

02Jun2009 Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaasabil andsid pangad 4 kuu jooksul ettevõtjatele 86,3 miljonit krooni laenu kevadtöödeks.

Käesoleva aasta veebruaris otsustas Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu laenata põllumajandustoodete esmatootmisega tegelevatele mikroettevõtjate 100 miljonit krooni kevadtööde läbiviimiseks. Kevadtöödelaenu väljastasid ettevõtjale krediidiasutused, kes on MESiga sõlminud koostöölepingu väikese ja keskmise suurusega ettevõtjate sihtotstarbeliseks finantseerimiseks.

„Maaelu Edendamise Sihtasutus annab laenu läbi panga väikestele põllumajandusettevõtetele ja talupidajatele.  Lisaks saab krediidiasutus vastavalt vajadusele ise volituse alusel vormistada laenule tagatiseks kuni 80% MESi garantii," selgitas veebruaris MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg.

Tänaseks on laenu saanud 167 ettevõtjat. Keskmine kevadtöödeks kasutatud laenusumma oli 516 559 krooni. „Pangad kasutasid MESi poolt pakutud võimalusi aktiivselt. Ehk kõik, kes tingimustele vastasid ja MESi kaasabi vajasid, on seda ka saanud. MES ei tee vahet suurtel ja väikestel ettevõtetel ja meil on hea meel tõdeda, et pangad ei pea paljuks ka väikeste krediitidega tegeleda. Selle näiteks võiks tuua, et kõige väiksem kevadtööde laenusumma oli 20 000 krooni," rääkis Rosenberg nüüd.

MESi raha kasutati 143 ettevõtja finantseerimiseks summas 67,1 miljonit. MESi 40 miljonit krooni tagatist oli abiks 70 laenu saamisel. 2009.a veebruarist 1. juunini on laenu ja tagamise kombinatsioonidega finantseeritud kevadtöid üle 86,3 miljoni krooni.

Kevadtööde finantseerimisel tegid MESiga koostööd Aktsiaselts Eesti Krediidipank, AS SEB Pank, AS UniCredit Bank Eesti filiaal, Bank DnB NORD A/S Eesti filiaal, Marfin Pank Eesti AS, Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal, Swedbank AS ja Tallinna Äripanga AS.

 

Maaelu Edendamise Sihtasutus

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus