Lisatud: 23. veebruar 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

23Veebr2011 Maaelu Edendamise Sihtasutus tunnustab 2010. aasta parimaid karjakasvatajaid

Täna, 23. veebruaril kell 10.00, andis Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juhatus koos põllumajandusministriga üle aunimetused 2010. aasta parimale piima- ja lihaveisekarjakasvatajale.

2010. aasta parimaks piimakarjakasvatajaks valiti Avo Samarüütel OÜst Männiku Piim Tartumaalt, 2010. aasta parimaks lihaveisekarjakasvatajaks valiti Margus Keldo Tsura Talu OÜst Valgamaalt.

„Valisime sel aastal parimat piimakarjakasvatajat juba üheteistkümnendat ning parimat lihaveisekarjakasvatajat viiendat korda. Rõõm on tõdeda, et käesolevalgi aastal oli võrdväärselt tublisid kandidaate palju. Kõikide karjakasvatajate tegemistes kajastub rahulolu tehtavaga ning see avaldub tulemustes. Otsuse tegemisel lähtusime karja ja toodangu suurusest, tõuaretusest, heakorrast ja mitmetest muudest teguritest," selgitab MESi juhatuse liige Thea Kaurla.

 

Tänukirja ja skulptor Vergo Verniku poolt loodud Vasika annavad parimale piima- ja lihaveisekarjakasvatajale üle põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatus Põllumajandusministeeriumis toimuval Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel. Maaelu Edendamise Sihtasutus valib parimat piimakarjakasvatajat 2001. aastast ning parimat lihaveisekarjakasvatajat 2007. aastast. Parim piima- ja lihaveisekarjakasvataja valitakse koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Veterinaar- ja Toiduameti, Jõudluskontrolli Keskuse, Eesti Maaülikooli Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatusinstituudi, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Põllumajandusministeeriumiga.

 

Uudised

Maakasutuse ja põllumajandustootmise planeerimisel on vaja arvestada mullastiku iseärasustega ning muldade kasutussobivusega põllumajanduskultuuride kasvatamiseks. Põllumajandusuuringute Keskuse (PMK) veebirakenduse kaudu saab põllumajandustootja külvikordi paremini planeerida ja rakendada sobivamat agrotehnikat vastavalt mulla lõimise ja veerežiimile.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner