Lisatud: 18. märts 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Mar2010 Maaelu Edendamise Sihtasutus teeb pankadega koostööd kevadtööde finantseerimisel

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) tegi sel nädalal pankadele ettepaneku teha koostööd kevadtööde finantseerimisel. Kui põllumajandustootmisega tegeleval ettevõtjal jääb puudu garantiist kevadtööde finantseerimiseks antava käibekapitali laenu juures, siis on tal võimalik saada MESist tagatis, mille allkirjastab MESi juhatuselt saadud volituse alusel pangatöötaja.

MES on planeerinud põllumeeste kevadtöid finantseerida kokku kuni 100 miljoni krooni ulatuses. Ettevõtjal on kevadtööde rahastamiseks võimalus võtta pangast laen ning vajadusel MESi tagatis. Pank võib laenata ka MESi vahenditest ja laenaja tagatistega või MESi vahenditest koos MESi tagatisega.

„Hinnates möödunudaastast koostööd pankadega kevadtööde finantseerimisel kordaläinuks, otsustas MESi nõukogu teha ettepaneku jätkata samalaadset töökorraldust laenude tagamise valdkonnas ka käesoleval aastal", selgitab MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg. „Meiega  aktiivset  koostööd teinud  pangad saavad  MESilt volituse vajaduse korral ise anda MESi tagatis kuni 1 miljoni krooni suurustele kevadtööde laenudele".

MES on riigi sihtasutus, mille kaasabil on kogu tema tegevusaja jooksul, 1993. aastast alates, rahastatud maapiirkonna ettevõtjate tegevust ligikaudu 6 miljardi krooniga. MESi tagatiste kaasabil on  krediidi- ja finantseerimisasutused andnud  ettevõtjaile laene  2,9 miljardit krooni. Lisaks on MES krediidiasutuste, samuti hoiu-laenuühistute vahendusel, ning varasematel aastatel ka otse sihtasutusest, andnud laene 2,85 miljardit krooni.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus