Lisatud: 12. veebruar 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Veebr2009 Maaelu Edendamise Sihtasutus finantseerib 100 miljoni krooni ulatuses põllumeeste kevadtöid

„Sihtasutus annab laenu läbi panga väikestele põllumajandusettevõtetele ja talupidajatele. Lisaks saab krediidiasutus vastavalt vajadusele ise volituse alusel vormistada laenule tagatiseks kuni 80% MESi garantii," selgitas MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg. „Suuremate põllumajandustootmisega tegelevate ettevõtjate laenuvajadus kevadtöödeks on oluliselt suurem. Seetõttu on MES teinud Põllumajandusministeeriumile ettepaneku leida veel täiendavalt kuni miljard krooni. Praegu oleme valmis pakkuma suurematele ettevõtetele laenude garantiisid ühe ettevõtja kohta kuni 39 miljonit krooni, kokku kõigile ettevõtjatele kuni 1,5 miljardit krooni," lisab Rosenberg.

 

Kevadtööde rahastamiseks on kolm võimalust:

• pank laenab MESi vahenditest ja laenaja tagatistega;

• pank laenab MESi vahenditest koos MESi garantiiga;

• pank laenab omavahenditest ja annab MESi eest garantii.

MESi koostööpartnerid kevadtöödelaenude väljastamisel on Bank DnB NORD A/S Eesti filiaal, Aktsiaselts Eesti Krediidipank, Marfin Pank Eesti AS, Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal, AS Hansapank, AS SEB Pank, Tallinna Äripanga AS ja AS UniCredit Bank Eesti filiaal.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike