Lisatud: 07. veebruar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Veebr2005 Maaelu arengu toetusteks jagatakse sel aastal rohkem kui miljard krooni

Rohkem kui miljard krooni jagatakse käesoleval aastal maaelu arengukava järgi järgmiste maaelu arengu toetuste vahel: põllumajandusmaade metsastamise toetuseks üle 55 miljoni krooni, ebasoodsamate piirkondade toetuseks rohkem kui 156 miljonit krooni, põllumajanduslikuks keskkonnatoetuseks ligi 370 miljonit krooni,  elatustalude kohanemise toetuseks ligi 69 miljonit krooni,  sõnnikuhoidlale esitatavate veekaitsenõuetega vastavusse viimise toetuseks 223,5 miljonit krooni ja täiendavaks otsetoetuseks 145,5 miljonit krooni.

 

Maaelu arengu toetuste kavandamise aluseks on riiklik maaelu arengukava 2004 – 2006. Maaelu arengukava raames finantseeritavatest toetustest rahastab 80% ulatuses Euroopa Liit ja 20% ulatuses Eesti riik oma eelarvest.

 

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse raames toetatakse jätkuvalt  mahepõllumajanduslikku tootmist. Ohustatud tõugu looma kasvatamise raames jätkatakse eesti tõugu hobuse kasvatamise toetamist, lisaks kavandatakse veel  eesti maatõugu veise kasvatamise toetust, tori hobuse ja eesti raskeveohobuse kasvatamise toetamist.

 

Uue alategevusena põllumajandusliku keskkonnatoetuse raames plaanitakse alustada sel aastal  kiviaia rajamise, taastamise ja hooldamise toetusega. Uueks toetuseks on ka  põllumajandusmaade metsastamise toetus.

 

Keskkonnasõbraliku tootmise toetuse esmataotlusi käesoleval aastal esitada ei saa, kuid  toetuse maksmist  jätkatakse neile, kes  2004. aastal vastavat toetust said.

 

 

Lisainfo:

Ãœlle Puusta

Põllumajanduskeskkonna ja -maastike büroo juhataja

tel 6256 294

ylle.puusta@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus