Lisatud: 13. jaanuar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Jan2004 Lõuna-Eesti põllumehed saavad nüüd PRIAs põllumaad deklareerida

Põllumehed saavad deklaratsiooni täita PRIA piirkondlikes büroodes, mis asuvad Tartus aadressil Kooli 13, Võrus Katariina tänav 7 ja Põlvas Puuri tee 1. Soovitame PRIAsse minnes olemasoleva kaardimaterjali, näiteks katastriplaani kaasa võtta. Siis on PRIA spetsialistil lihtsam arvutist õige põld või rohumaa üles leida. Sealt saab ka deklareerimise vorme. Deklareerida tuleb nii 2002. kui ka 2003. aastal kasutuses olnud põllumajanduskultuuride pind, püsirohumaa ja kasutamata põllumajandusmaa.

Praegu on deklareerimine vabatahtlik ja seda said seni teha Saare, Hiiu, Lääne, Ida-Viru, Lääne-Viru, Viljandi, Valga, Pärnu ja Harju maakonna põllumehed ja loomapidajad. Neis maakondades on põllumaad PRIAs kirja pannud kokku tuhat põldurit.

Rapla, Järva ja Jõgeva maakonna kaardimaterjalid valmivad hiljemalt veebruari alguseks ja seejärel on ka nende maakondade põllumeestel võimalik maa PRIAs kirja panna.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner