Lisatud: 15. september 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Sep2005 Lõppes PRIA ja Soome ekspertide ühine koostööprojekt

Projekt sai alguse poolteist aastat tagasi, 15. märtsil 2004 ning selle põhieesmärgiks oli toetada Eestit Euroopa Liidu ühtse põllumajanduspoliitika toetusmeetmete rakendamisel. Koostöös Soome ekspertidega ehitati üles mitmeid infotehnoloogilisi süsteeme nagu toetuste administreerimise ja kontrolli süsteem (TAKS), arvestuse ja maksetesüsteem ning loomade register. Need süsteemid on vajalikud toetuste administreerimiseks, väljamaksmiseks ja kontrollide teostamiseks.

Projekti juures töötas kokku seitseteist Soome eksperti. Alalise väliseksperdina elas ja töötas Eestis 18 kuud Ilkka Kommeri. Projekti kogumaksumus oli kolmteist ja pool miljonit krooni, millest ligi 12,4 miljonit kattis Euroopa Liit ning 1,1 miljonit krooni kaeti Eesti eelarvest kaasfinantseeringuna. Projekt oli osapoolte hinnangul edukas ning kõik lepingus toodud eesmärgid said tähtajaliselt täidetud.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike