Lisatud: 15. september 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Sep2005 Lõppes PRIA ja Soome ekspertide ühine koostööprojekt

Projekt sai alguse poolteist aastat tagasi, 15. märtsil 2004 ning selle põhieesmärgiks oli toetada Eestit Euroopa Liidu ühtse põllumajanduspoliitika toetusmeetmete rakendamisel. Koostöös Soome ekspertidega ehitati üles mitmeid infotehnoloogilisi süsteeme nagu toetuste administreerimise ja kontrolli süsteem (TAKS), arvestuse ja maksetesüsteem ning loomade register. Need süsteemid on vajalikud toetuste administreerimiseks, väljamaksmiseks ja kontrollide teostamiseks.

Projekti juures töötas kokku seitseteist Soome eksperti. Alalise väliseksperdina elas ja töötas Eestis 18 kuud Ilkka Kommeri. Projekti kogumaksumus oli kolmteist ja pool miljonit krooni, millest ligi 12,4 miljonit kattis Euroopa Liit ning 1,1 miljonit krooni kaeti Eesti eelarvest kaasfinantseeringuna. Projekt oli osapoolte hinnangul edukas ning kõik lepingus toodud eesmärgid said tähtajaliselt täidetud.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm osales 23.–25. septembrini Austrias Viinis toimunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel, mille peateema oli maaelu areng ja kvaliteetse toidu tootmine põllumajandussektoris ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikuarutelude kontekstis.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike