Lisatud: 15. märts 2011

Viimati muudetud: 15. märts 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Mar2011 Loomatoetuste taotlemiseks PRIAst on jäänud loetud päevad

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet võtab praegu vastu  loomakasvatustoetuse taotlusi, teisipäeva ennelõunaks oli neid laekunud ligi 3000.

Mitut liiki toetusi saavad ammlehmade ja uttede kasvatajad ning piimalehmakarjade omanikud taotleda ajavahemikus 2. kuni 21. märtsini. Taotluse esitamiseks on võimalused nii elektroonilises kliendiportaalis e-PRIA kui ka maakondlikes teenindusbüroodes, posti ja e-maili teel, kuid taotluste laekumine on siiski tagasihoidlikum kui eelmisel aastal.

Mullu laekus kokku 5510 loomakasvatustoetuste taotlust. "Praegu on taotlusvooru lõpuni jäänud neli ja pool tööpäeva ning võib arvata, et umbes paaril tuhandel loomapidajal on veel taotlus esitamata," ütles PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Andrus Rahnu. "Kui tullakse viimastel päevadel, siis on järjekorrad teenindusbüroodes paratamatud."

PRIA soovitab eelistada taotluse esitamist interneti vahendusel e-PRIAs. e-PRIAt pole keeruline kasutada, kliendi jaoks on vormid andmetega eeltäidetud ja süsteem annab ka vigadest märku. e-PRIA töötab ööpäevaringselt, ka puhkepäevadel. Büroodesse tulijad võiksid aga taotluse esitamise aja kodulehe vahendusel (www.pria.ee/reg) või telefoni teel broneerida, et poleks vaja järjekorras oodata.

Loomatoetuste kohta on täpne info meie kodulehel www.pria.ee, abi saab infotelefonil 7377 679.

 

Kui elav on loomakasvatustoetuste taotlemine maakonniti olnud, näitab juuresolev tabel.

Maakond

Taotlejate arv

HARJUMAA

113

HIIUMAA

110

IDA-VIRUMAA

74

JÕGEVAMAA

182

JÄRVAMAA

132

LÄÄNEMAA

147

LÄÄNE-VIRUMAA

207

PÕLVAMAA

179

PÄRNUMAA

281

RAPLAMAA

254

SAAREMAA

333

TARTUMAA

166

VALGAMAA

219

VILJANDIMAA

227

VÕRUMAA

362

Kokku

2986,
neist 1150 e-PRIAs

Allikas: PRIA statistika ja analüüsi büroo

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus