Lisatud: 16. märts 2012

Viimati muudetud: 19. juuni 2012

A A A
Prindi rss

Uudised

16Mar2012 Loomatoetuste taotlemiseks on jäänud veel viimased päevad

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet võtab kuni 20. märtsini vastu  loomakasvatustoetuste taotlusi. Reede, 16. märtsi lõunase seisuga on laekunud 3732 taotlust, millest 1380 elektrooniliselt kliendiportaali e-PRIA vahendusel.

Möödunud aastal laekus PRIAsse 5161 loomatoetuste taotlust - seega võib öelda, et praeguse seisuga on eeldatavalt oodata veel üle tuhande taotluse. Nende edastamiseks PRIA maakondlikesse teenindusbüroodesse on klientidel pärast tänast aega veel vaid kaks  tööpäeva.

PRIA kliendiportaalis e-PRIA  saab aga taotlust esitada ka nädalavahetusel ja sõltumata teenindusbüroode lahtiolekuaegadest. e-PRIA portaalis on paljud vajalikud eeltoimingud kliendi eest juba tehtud ning taotluse saab esitada lihtsamini ja kiiremini ning endale sobival ajahetkel. Samuti teeb portaal juba taotluse esitamisel kliendi eest ära vajalikud eelkontrollid ning teavitab, kui taotluse täitmisel on millegagi eksitud. Lisaks on e-PRIAs iga toetusliigi juures olemas personaalselt kliendile mõeldud lisainfo, kus teavitatakse toetusõiguste olemasolust.

e-PRIA portaali saab siseneda PRIA kodulehekülje www.pria.ee kaudu või aadressil https://epria.eesti.ee/epria/. Portaali sisenemisel isiku tuvastamiseks saab kasutada nii ID kaarti kui pangaparoole. Kui te ei ole varem e-PRIAt kasutanud, tuleb esimesel sisenemisel nõustuda e-PRIA kasutamise lepingu tingimustega, mille järel avanevad teile e-PRIA teenused. Juhendid e-PRIA kasutamiseks on saadaval nii e-PRIAs kui PRIA kodulehel aadressil: http://www.pria.ee/et/ePRIA/Juhendid.

Kuut liiki loomakasvatustoetuste taotlusvoor algas 2.märtsil.  Täpne info loomatoetuste kohta on PRIA kodulehel, vajadusel saab abi ka PRIA infotelefonil 7377 679.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner