Lisatud: 25. juuni 2019

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Jun2019 Loomatoetuste kontrollid on selleks aastaks lõppenud

Foto: Micah Tindell, Unsplash

Selleks korraks on loomatoetuste kontrollid läbi. Kohapeal kontrolliti kokku 182 taotleja loomi. Rõõm on tõdeda, et aasta-aastalt on loomapidajad oma loomade suhtes tähelepanelikumad ja rikkumised, mis seotud loomade nõuetekohase identifitseerimisega, on vähenenud. Võrreldes eelmise aastaga on ligikaudu veerandi võrra vähenenud selliste loomade arv, kellel kohapealse kontrolli ajal puudus üks või mõlemad kõrvamärgid. Samuti on suurem osa loomapidajatest teadlikud tähtaegadest, mis on seotud asenduskõrvamärkide tellimisega. Märgid tellitakse ettenähtud aja jooksul ja hilinenult tellimisi tuvastati kohapeal vaid mõned üksikud.

Hoolikamad ollakse ka loomade registrile teavituste tegemisel. Kui eelmisel aastal oli rikuti teavitamise nõuet üle 200 loomal, siis sel aastal oli teavitus tähtajast hiljem tehtud ainult 22 looma puhul.

Nagu igal aastal, leidus ka sel aastal taotlejaid, kes ei võimaldanud kontrolli läbi viia, kuid võrreldes eelmise aastaga oli kontrollist loobujaid mõnevõrra vähem. 2019. aastal oli loobujaid 10, 2018. aastal 14. Kontrollist loobuti erinevatel põhjustel, nagu näiteks soov loomi  tiinuse ajal mitte häirida, raskused loomade kokkuajamisel jne. Kontrollide läbiviimisel kohati ka väga abivalmis loomapidajaid, kellel oli muretsetud spetsiaalsed aedikud, mis lihtsustasid oluliselt loomade lugemist ning nõuete täitmise kontrolli, samuti on sellisel juhul võimalus kontroll läbi viia ilma liigse ajakuluta.

Loomapidajatele paneme südamele teha kindlasti registriteavitus loomade osas, keda karjast ei leita ja kontrolli hetkel ei ole ka loomapidajal endal täpset infot, kus loom asub. Juhul kui loom peaks taas välja ilmuma, on võimalik ta registris „taas ellu äratada“.

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike