Lisatud: 05. juuni 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

05Jun2008 Loomatoetused on tänavu suuremad
Mullusega võrdseks on jäänud vaid ute kasvatamise täiendav otsetoetus (219 kr looma kohta), kõik teised ühikumäärad on tänavu kõrgemad. Uue toetusena makstakse esmakordselt ute täiendavat otsetoetust (53 kr looma kohta) 2007.a täiendava otsetoetuse käigus kindlaksmääratud loomade arvu alusel.

Ammlehma kasvatamise täiendava otsetoetuse määr on tänavu 2013 kr looma kohta (mullu 1889), veise loomühiku (l-ü) alusel makstava täiendav otsetoetus 1525 krooni l-ü kohta (mullu 1230). Suurenes ka piima tootmiskvoodi alusel makstav toetus. Seda makstakse taotlejatele 31. märtsi 2007 seisuga määratud piima tootmiskvoodi alusel 44 senti iga piimakvoodi-kilogrammi kohta (mullu oli toetuse määr 40 senti/kg).

Tänu toetuste ühikumäärade suurendamisele on kõikide toetuste osas väljamakstavad summad tänavu suuremad kui möödunud aastal, mil PRIA maksis erinevaid loomakasvatuse ja piimakvoodi täiendavaid otsetoetusi välja kokku 366 miljonit krooni.
Loomapidajatele toetuste määramise otsused tuleb PRIA-l teha 10. juuniks ning raha väljamaksmise lõplik tähtaeg on 30. september. PRIA menetlusbüroo juhtivspetsialisti Tanel Trelli sõnul algab toetuse määramise käskkirjade vormistamine sel nädalal ning toetusi hakatakse välja maksma juunikuus.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike