Lisatud: 03. juuli 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Jul2009 Loomakasvatusehitistesse investeeritakse üle 719 miljoni krooni

Loomakasvatusehitiste investeeringutoetuse teise taotlusvooru tulemusena määras PRIA käesoleval nädalal 86 taotluse alusel ligi 295 miljonit krooni toetust. Toetuse abiga plaaneerivad põllumehed järgneva kahe aasta jooksul Euroopa Liidu põllumajandusfondi ja Eesti riigi kaasabil investeerida loomakasvatusehitistesse üle 719 miljoni krooni.

"Tegemist on ehituse meetmega, kus investeeringu tulemusena valmivad uued laudad või rekonstrueeritakse vanu," rääkis PRIA arengutoetuste osakonna juhataja asetäitja Sigmar Suu. "Samuti on lubatud soetada loomakasvatusehitiste sisseseadet."

Kõige rohkem taotlusi ja suurimas summas rahuldati Lääne-Virumaalt - 13 taotlust summas 58,5 miljonit krooni. Samuti on tugevalt esindatud Pärnumaa ja Tartumaa, kus mõlemal puhul rahuldati kümme taotlust.  Kõige väiksem summa, veidi üle 65 tuhande krooni, jõuab seekord Hiiumaale.

Taotluvooru esitati kokku 103 taotlust summas 373,9 miljonit krooni, kuid kõigile projektidele eelarves raha ei jätkunud ning toetust said hindamisel rohkem punkte saanud projektid. Hindamiskriteeriumid on avalikud ning olid kõigile taotlejatele teada juba taotlust esitades.

Loomakasvatusehitiste investeeringutoetuse meedet 1.4.2 rahastab 75% ulatuses Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ja 25% Eesti riik. Toetus makstakse taotlejale välja pärast investeeringu eluviimist, kuludokumentide laekumist ja kontrolli. Investeeringu tegemiseks on toetuse saajal aega kaks aastat, kuludokumente võib esitada kuni neljas osas.

Toetuse saajate nimekirja ja projektide lühitutvustustega on võimalik tutvuda PRIA kodulehel aadressil: http://www.pria.ee/docs/receivers/405.xls

Käesoleval aastal oli see sama meetme raames juba teine taotlusvoor. Esimeses voorus kiideti heaks 127 taotlust summas veidi üle 430 miljoni krooni. Koos omafinantseeringutega tehakse kahe taotlusvooru põhjal valdkonnas investeeringuid kokku ligi 1,8 miljardi krooni ulatuses.

PRIA on üheksa tegevusaasta jooksul vahendanud Eesti põllumajanduse, maaelu ja kalanduse toetuseks kokku 15 miljardit krooni toetusi; tänavuste toetuste eelarve on 4,65 miljardit krooni. Toetustaotlusi menetledes on PRIAl õigus ja kohustus kontrollida, et toetuste saajad õigusaktides sätestatud tingimusi täidaksid.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner