Lisatud: 04. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Okt2004 Looduskahjude hindamise komisjon koguneb esimesele töökoosolekule

Komisjoni esimene töökoosolek on homme 05.oktoobril, kus arutatakse maakondade eksperttöörühmade poolt esitatud materjale, mis kõrvutatakse olemasoleva  meteoroloogilise teabega.  Arutatakse ka  looduskahjude piirkonna ja selle ulatuse võimalikku määramist.

 

Läbi maakondlike eksperttöörühmade on Põllumajandusministeeriumile esitanud kahjuteatisi 503 põllumajandustootjat. Kõige rohkem esitati kahjuteatisi Viljandimaalt (73). Viljandimaale järgnes Harjumaa 57 tootja kahjuteatisega.

 

Lääne-Virumaal esitati kahjuteatisi 5132 hektari suurusele alale, millele järgnevad Järva- ja  Viljandimaa rohkem kui 4000-ndel hektaril kasvanud kultuuride ikaldumisega.

 

Kõikide nende andmete juures tuleb arvestada, et kahjuteatiste kokkuvõtted esitati looduskahjude hindamise töörühmade poolt ministeeriumile seisuga 27.september ja seega on tegu esialgsete andmetega. Suur osa saagist oli sel hetkel veel koristamata ning tugevad vihmad segasid jätkuvalt koristustöid.

 

Looduskahjude hindamise komisjoni kuuluvad Andres Oopkaup (Põllumajandusministeeriumi põllumajandus- ja kaubanduspoliitika asekantsler), Andres Õunmaa (põllumajandusturu korraldamise osakonna juhataja asetäitja), Urmas Ingver (Jõgeva Tootjate Liidu tegevdirektor), Laine Keppart (Jõgeva Sordiaretuse Instituudi agrometeoroloog-ekspert), Jüri Laansalu (Taimetoodangu Inspektsiooni järelevalveosakonna juhataja), Valdur Miller (Eesti Aiandusliidu tegevdirektor), Katrin Noorkõiv (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti peadirektori asetäitja), Matti Piirsalu  (põllumajandusturu korraldamise osakonna nõunik), Jan-Roland Raukas (põllumajandusturu korraldamise osakonna taimekasvatussaaduste büroo juhataja), Andres Soots (Võrumaa Talupidajate Liidu juhatuse esimees) ja Mati Tõnismäe (maaelu arengu osakonna maaparanduse ja maakasutuse büroo juhataja).

 

Komisjoni teenindavaks ministeeriumi struktuuriüksuseks on põllumajandusturu korraldamise osakond.

 

 

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 625 6254; 625 6229

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike