Lisatud: 04. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Okt2004 Looduskahjude hindamise komisjon koguneb esimesele töökoosolekule

Komisjoni esimene töökoosolek on homme 05.oktoobril, kus arutatakse maakondade eksperttöörühmade poolt esitatud materjale, mis kõrvutatakse olemasoleva  meteoroloogilise teabega.  Arutatakse ka  looduskahjude piirkonna ja selle ulatuse võimalikku määramist.

 

Läbi maakondlike eksperttöörühmade on Põllumajandusministeeriumile esitanud kahjuteatisi 503 põllumajandustootjat. Kõige rohkem esitati kahjuteatisi Viljandimaalt (73). Viljandimaale järgnes Harjumaa 57 tootja kahjuteatisega.

 

Lääne-Virumaal esitati kahjuteatisi 5132 hektari suurusele alale, millele järgnevad Järva- ja  Viljandimaa rohkem kui 4000-ndel hektaril kasvanud kultuuride ikaldumisega.

 

Kõikide nende andmete juures tuleb arvestada, et kahjuteatiste kokkuvõtted esitati looduskahjude hindamise töörühmade poolt ministeeriumile seisuga 27.september ja seega on tegu esialgsete andmetega. Suur osa saagist oli sel hetkel veel koristamata ning tugevad vihmad segasid jätkuvalt koristustöid.

 

Looduskahjude hindamise komisjoni kuuluvad Andres Oopkaup (Põllumajandusministeeriumi põllumajandus- ja kaubanduspoliitika asekantsler), Andres Õunmaa (põllumajandusturu korraldamise osakonna juhataja asetäitja), Urmas Ingver (Jõgeva Tootjate Liidu tegevdirektor), Laine Keppart (Jõgeva Sordiaretuse Instituudi agrometeoroloog-ekspert), Jüri Laansalu (Taimetoodangu Inspektsiooni järelevalveosakonna juhataja), Valdur Miller (Eesti Aiandusliidu tegevdirektor), Katrin Noorkõiv (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti peadirektori asetäitja), Matti Piirsalu  (põllumajandusturu korraldamise osakonna nõunik), Jan-Roland Raukas (põllumajandusturu korraldamise osakonna taimekasvatussaaduste büroo juhataja), Andres Soots (Võrumaa Talupidajate Liidu juhatuse esimees) ja Mati Tõnismäe (maaelu arengu osakonna maaparanduse ja maakasutuse büroo juhataja).

 

Komisjoni teenindavaks ministeeriumi struktuuriüksuseks on põllumajandusturu korraldamise osakond.

 

 

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 625 6254; 625 6229

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike