Lisatud: 09. oktoober 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Okt2015 Lõikuspüha Eesti Põllumajandusmuuseumis

Laupäeval, 10. oktoobril kutsub Eesti Põllumajandusmuuseum kõiki lõikuspühale ja Ülenurme taluturu esimese hooaja lõpetamisele. Lõikuspühaga tähistatakse ka Eesti toidu kuu lõppu muuseumis.

„Lõikuspüha tähistamine on Eesti Põllumajandusmuuseumis juba traditsiooniline. Lõikuspüha on olnud eestlaste tähtis kokkuvõtete tegemise aeg. Sel ajal võeti puhkepaus ning vaadati kokkuvõtvalt möödunud aastale ja peeti uue aasta plaane. Peol tänati tublisid töötegijaid ja ilmataati, tänu kellele saak edukalt salve jõudis.   Sellel aastal lõpetab lõikuspüha ka Maaeluministeeriumi poolt algatatud Eesti toidu kuu sündmused muuseumis,“ rääkis muuseumi direktor Merli Sild.

Eesti toidu kuu raames osales muuseumi poolt läbi viidud muuseumitundides ja sündmustel ligi 5000 inimest. Toidutootjad kuulutasid septembri Eesti toidu kuuks, et kasvatada kodumaist päritolu toidu populaarsust tarbijate seas. Eesti toidu kuu raames toimus septembris üle Eesti enam kui 30 festivali, laada, näituse, messi ja konverentsi ja kuu juhtmõtteks oli „Ma armastan Eesti toitu“. Eesti toidu kuu programmi kuulunud sündmustel osales kokku üle 65 000 inimese.

Lõikuspühal on võimalik degusteerida, nii tööstuses, kui kodus küpsetatud leibasid. Toimub konkurss "Huvitav koduleib", kuhu ootame osalejaid. Lisaks saab igaüks proovida maa sees küpsetatud lammast ning lambalihasuppi. Õpitubades saab õppida hapukapsa tegemist, meisterdada lambakujulisi magneteid ja rinnamärke ning proovida sepatööd ja vana-aja viljatöid. Töötab rehepeksumasin ja ringi saab sõita ehtsa GAZ-51ga. Muusikalise meelelahutuse eest hoolitseb Sulo.

 Lõikuspüha kohta saab lisainfot Eesti Põllumajandusmuuseumi kodulehelt: http://www.epm.ee/event/loikuspidu/

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner