Lisatud: 06. juuli 2018

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Jul2018 Lemmikloomadega reisimisel tuleb olla tähelepanelik

Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul otsitakse sageli vastuseid küsimustele, mis puudutavad lemmikloomade piiriüleseid liikumisi ja nõudeid riikide kaupa. Iseäranis suurt huvi tuntakse seejuures koerte ja kasside transportimisega seonduva vastu. “Koera või kassiga Euroopa Liidus mittekaubanduslikel eesmärkidel reisimisel peab loomaomanikul olema esmalt ette näidata lemmikloomapass, kus on märgitud looma ja tema omaniku andmed ning teostatud vaktsineerimised. Samuti peavad lemmikloomad olema märgistatud mikrokiibiga,” märgib Kaup.

 

Täitmiseks kohustuslikke nõudeid on veelgi:

  • Välisriiki reisival üle kolme kuusel lemmikloomal peab olema kindlasti tehtud marutaudi vastane vaktsineerimine, mis peab olema teostatud vähemalt 21 päeva enne reisi algust.
  • Loomade viimisel Ühendkuningriiki, Maltale, Iirimaale ja Soome tuleb veterinaararsti poolt koertele teha paelussi vastane tõrje. Parasiiditõrje tuleb teha vähemalt 24 tundi, kuid mitte rohkem kui viis päeva enne kavandatavat sisenemist nimetatud liikmesriikidesse.
  • Rohkem kui viie loomaga reisimise puhul kehtivad liikumisele lemmikloomadega kauplemise nõuded ning sel juhul on vajalik veterinaarsertifikaadi olemasolu.
  • Reisides Euroopa Liidu väliselt peab loomaga kaasas olema sertifikaat, mida väljastab maakondlik veterinaarkeskus.

 

“Lemmikutega reisimisel tuleb ettevalmistustega alustada varmalt, sest mõned riigid nõuavad loomade liikumisel eriluba või esitavad muid täiendavaid nõudeid. Lisaks aitab reeglite nõuetekohane järgimine tagada loomade turvalise ja tervist kaitsva liikumise nii kodu- kui sihtriigis,” paneb Kaup kõigile loomaomanikele, kes planeerivad lemmiku reisile kaasa võtta südamele.

 

Üksikasjalik informatsioon lemmikloomaga reisimisega seotud nõuetest on leitav Veterinaar- ja Toiduameti koduleheküljel, aadressil https://vet.agri.ee/?op=body&id=967

 

Lisainformatsioon:

 

Elen Kurvits

VTA pressiesindaja
elen.kurvits@vet.agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike