Lisatud: 06. märts 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Mar2006 Kuni 10. märtsini võtab PRIA vastu loomatoetuse taotlusi

Peamine erinevus toetuste taotlemisel v̵rreldes m̦̦dunud aastaga puudutab piimalehma kasvatamise toetust Рsel aastal saavad toetust taotleda ainult need, kes omavad piima tootmiskvooti ning on jooksval kvoodiaastal tootnud ja turustanud piima. Need, kellel piima tootmiskvooti ei ole, saavad taotleda veisetoetust sarnaselt 2005. aastale.

 

PRIA peadirektor Mati Kermase sõnul on olnud juhuseid, kus põllumehed arvavad, et kui neil piimakvooti ei ole, siis üldse toetust ei saa. “Tegelikult on piimakvoodi olemasolu ainult piimalehma kasvatamise toetuse tingimus ja need, kellel piimakvooti ei ole, saavad sarnaselt eelmisele aastale taotleda veise kasvatamise toetust,” selgitas Kermas.

 

Ühtlasi tuletab PRIA taotlejatele meelde, et võimalusel on soovitav taotluste esitamist mitte jätta taotlusperioodi viimastele päevadele.

 

Põllumajandusloomade kasvatamise täiendava otsetoetuse raames maksab PRIA  toetust piimalehmade, veiste, ammlehmade ja uttede kasvatajatele, kes esitavad nõuetekohased taotlused.

 

Eelmisel aastal maksis PRIA välja 175 miljonit krooni veise ja piimalehma kasvatamise toetust, ligi 5,5 miljonit krooni uttede kasvatamise toetust ning 7,5 miljonit krooni ammlehmade kasvatamise toetust.
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner