Lisatud: 09. november 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Nov2004 Külade taastamise ja sisevete kalanduse jaoks saab PRIAst toetust

Külade taastamise ja arendamise toetuse eesmärgiks on tugevdada kohaliku elanikkonna omaalgatust ja koostöötahet ning toetada vaba aja veetmiseks mõeldud hoonete ja rajatiste ning infopunktide korda tegemist. Toetust saavad mittetulundusühingud kuni 90% ja maapiirkonnas tegutsevad ettevõtjad kuni 65% projekti abikõlblikust maksumusest. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 938 796 krooni aastas.

Sisevete kalanduse investeeringutoetuse eesmärk on kaasajastada siseveekogudel püüdvate kalalaevade töötingimusi ja tööohutust ning püütud kala kvaliteeti. Toetust saavad vähemalt aasta tegutsenud ettevõtjad, kes omavad kehtivat kaluri kalapüügiluba püügiks siseveekogudel ning kelle kalalaev on registreeritud kalalaevade riiklikus registris. Toetatakse uue kalalaeva ehitamist või ostmist, olemasolevas laevas paiknevate ruumide ümberehitamist ning sinna vajalike seadmete soetamist, navigatsiooniseadmete ja päästevahendite ostmist jms. Toetust võib saada kuni 50% investeeringu käibemaksuta maksumusest, maksimaalselt 500 000 krooni ühe taotleja kohta aastas.

Mõlema toetuse kohta saab rohkem infot, taotlusvorme ning juhendmaterjali PRIA veebilehelt. Taotluste vastuvõtu alguskuupäev sõltub sellest, millal Rahandusministeerium annab PRIA-le akrediteeringu. Taotlusi on plaanis vastu võtta 22. novembrist kuni 16. detsembrini PRIA piirkondlikes büroodes.

Eesti Põllumajandusülikool (EPMÜ) korraldab 11.-17. novembrini külade taastamise ja arendamise toetuse alased infopäevad:
11. novembril Tartus, Eesti Põllumajandusülikoolis (Kreutzwaldi 64-100)
12. novembril Paides, Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18)
15. novembril Võrus, Võru Maavalitsuses (Jüri 12)
16. novembril Jõhvis, Ida-Virumaa Tööhõiveametis (Keskväljak 9)
17. novembril Pärnus, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzis (Ringi 35-115)

Infopäevade algus kõikjal kell 10.00, lõpp kell 14.30
Infopäevad on osalejatele tasuta, vajalik eelregistreerimine.
Info ja registreerimine
EPMÜ avatud ülikool
Kreutzwaldi 64, Tartu
Tel 731 3174, tel/faks 731 3175
e-post: avayl@eau.ee või http://www.eau.ee/avatud

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner