Lisatud: 03. november 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Nov2014 Küüslaugufestival kolib Eesti Põllumajandusmuuseumisse

30. oktoobril 2015. a sõlmisid Eesti Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild ja Küüslaugufestivali peakorraldaja Aimar Pihlak kööstöölepingu, mille kohaselt toimub edaspidi Küüslaugufestival Tartumaal Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis. VIII Küüslaugufestival toimub 15. augustil 2015. a.

„ Esimesed seitse aastat toimus Eesti Küüslaugufestival Jõgeva linnas. Kuna väikelinn Jõgeva jäi iga aastaga järjest kitsamaks, mahutamaks kõiki küüslaugusõpru ja Eesti kohalikku toodangut hindavaid inimesi, siis otsustati ümber kolida Eesti maakultuuri pärandit koondavasse muuseumi – Tartumaal Ülenurmel asuvasse Eesti Põllumajandusmuuseumi,“ põhjendas oma otsust Küüslaugufestivali peakorraldaja Aimar Pihlak.

Küüslaugufestival kujutab endast suurt pidupäeva, mis pühendatud küüslaugule kui vürtside kuningale ja eestimaisele omatoodangule. Küüslaugufestivalil saavad kokku Eesti küüslaugukasvatajad, et võrrelda sorte, küüslaugusaaki ning vahetada kogemusi. Kasvatajad võtavad kauplemiseks kaasa enda põllul kasvatatud küüslaugusaagi. Korraga on kauplemiseks festivalil üle 15 tonni eesti põldudel kasvatatud küüslauku. Igal aastal toimub ka konkurss „Eesti suurim küüslauk”, kuhu on oodatud konkureerima suurkasvatajate kõrvale ka kõigi külastajate ning talupidajate peenral kasvatatud eriliselt suured küüslaugud.

Eesti Põllumajandusmuuseum asub kunagises Ülenurme rüütlimõisas, mille esmamainimine on olnud aastal 1646. Endise Ülenurme mõisakeskuse hooned eraldati 1968. aastal asutatud Eesti Põllumajandusmuuseumile, mis aastast 1981 on avatud külastajatele ja tänaseks on muuseumi kogudes üle 75 000 museaali: esemeid, fotosid, filme, käsikirju ning raamatuid.

Mõisakompleksi väärikas ajalugu, põhjalikult renoveeritud hooned ning põllumajandust ja maaelu kajastavad püsiekspositsioonid annavad Küüslaugufestivalile kindlasti täiesti uue ilme ning põhjuse tulla 15. augustil 2015.a Ülenurme, kaheksandale Küüslaugufestivalile.

 

Lisainfo: http://www.epm.ee/kuuslaugufestival-toimub-eesti-pollumajandusmuuseumis-15-augustil-2015/

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner