Lisatud: 25. august 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Aug2016 Kruuse: Rukis vajab suuremat tähelepanu

Kolmapäeval, 24. augustil Eesti Rukki Seltsi, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eesti Põllumeeste Keskliidu korraldatud suurel külvipäeval osalenud maaeluminister Urmas Kruuse sõnul vajab rukis traditsioonilise leivaviljana senisest suuremat tähelepanu.

„Eesti inimesed võiksid pöörata rohkem tähelepanu kodumaisele toidule. Rukis, kui aastasadu Eesti rahvast toitnud leivavili tuleb tuua rohkem au sisse,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Tunnustan igati põllumeeste algatust rukis Eesti 100. juubeliks suurelt meie toidulaudadele tagasi tuua.“

Eesti Rukki Seltsi, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eesti Põllumeeste Keskliidu korraldatud suur külvipäev juhatas sisse Eesti Rukki Seltsi algatatud aktsiooni “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!”, mille raames külvatakse üle Eesti 100 rukkipõldu 2018. aastaks miljoni „Juubelileiva“ küpsetamiseks. Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ettevõtmise esimese rukkipõllu  külvas rukkikuningas Hans Kruusamägi.

Liikumise üldisem eesmärk on hoida elus eesti rukkikultuuri, rukki kasvatamise, tarbimise ja aretamise traditsioone, pärandades ka uutele põlvkondadele austuse leiva ja leivavilja vastu.

Statistikaameti andmeil on viimasel kolmel aastal olnud rukki kasvupind vahemikus 12 000 kuni 15 000 hektarit. 2015. aastal oli rukki kogusaak 54 000 tonni, moodustades kogu teravilja saagist 4%. Rukki keskmine saagikus 2015. aastal oli 3,8 tonni hektari kohta, mis on viimaste aastakümnete kõrgeim näitaja.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner