Lisatud: 16. veebruar 2016

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Veebr2016 Kruuse: Põllumajanduse keeruline olukord võetakse EL tasandil vaatluse alla

Maaeluminister Urmas Kruuse ütles, et täna Brüsselis toimunud EL põllumajandusministrite nõukogul otsustati tuua põllumajandussektori keeruline olukord uuesti Euroopa Liidu tasandi aruteluks.

Maaeluminister Urmas Kruuse ütles kohtumisel, et Eesti ootab Euroopa Komisjonilt sealihasektoris vajadusel eraladustamise meetme rakendamist ja piimasektori puhul tuleb kaaluda piimakvoodi ületustasude maksmise tähtaegade pikendamist. „Põhirõhk sektori abistamisel peaks olema aga suunatud toodete müügi ja eriti ekspordi edendamisele,“ ütles minister.  

Urmas Kruuse sõnul jäi ministrite kohtumiselt kõlama põllumajandussektori keeruline olukord kogu Euroopa Liidus. „Turuolukord on keeruline nii Euroopa Liidu piima-, sealiha-, puu- kui ka köögiviljasektoris. Seepärast ootabki Euroopa Komisjon ministrite märtsikuu kohtumiseks liikmesriikide seisukohti ja ettepanekuid, kuidas Euroopa Liidu tasandil saaks põllumajandussektori turuolukorda parandada,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. Minister lisas, et Eesti seisukohtade väljatöötamiseks on lähiajal plaanis kutsuda kokku arutelud nii piima- kui seakasvatussektoriga.

Ministrite kohtumisel arutati ka põllumajandusalaste teadusuuringute pikaajalist strateegiat, loomade heaoluga seonduvaid küsimusi ning sigade Aafrika katkuga seonduvat. „Kuna seakatku tõkestamiseks kehtestatavad piirangutsoonid avaldavad seakasvatustele tugevat majanduslikku mõju, siis soovib Eesti piirangutsoonide seadmisel ja selgitamisel näha senisest enam teaduslikke põhjendusi,“ lisas minister.

 

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike