Lisatud: 25. veebruar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Veebr2010 Kõrge europarlamendi saadik toetab Eesti eurotoetuste jagamise ettepanekut

Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni juht Paolo de Castro kinnitas kohtumisel põllumajandusminister Helir-Valdor Seedriga, et põllumajandustoetuste arvestamine ei saa pärast 2014. aastat jätkuda seniste põhimõtete järgi.

Eesti on Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) ja toetuste tulevikust rääkides kaitsnud jõuliselt seisukohta, et ühenduse otsetoetuste maksmine ei saa uuel eelarveperioodil jätkuda ajalooliste toetustasemete põhjal. Seederi sõnul süvendab selline toetuste jagamise põhimõte vaid erinevate riikide ebavõrdsust.

„Seetõttu ongi positiivne, et de Castro toetas kohtumisel selgelt meie seisukohta," rääkis Seeder. „Toetuste ühtlustamine ja seniste põhimõtete muutmine ei saa muidugi toimuda üleöö ja vajab üleminekuaega."

De Castro rõhutas kohtumisel vajadust seista ühiselt selle eest, et ÜPP jääks ka järgmisel eelarveperioodil ELi ühispoliitikaks ning sellele säiliks senisel tasemel rahastus. Ühispoliitikat on vaja eelkõige ühenduse piisavaks kindlustamiseks toiduainetega ajal, kuid nõudlus toiduainete järgi maailmas väga kiiresti kasvab.

Põllumajandusminister Seeder kutsus kohtumisel de Castro, kes varem on olnud ka Itaalia põllumajandusminister, tänavu Eestisse.

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike