Lisatud: 25. veebruar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Veebr2010 Kõrge europarlamendi saadik toetab Eesti eurotoetuste jagamise ettepanekut

Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni juht Paolo de Castro kinnitas kohtumisel põllumajandusminister Helir-Valdor Seedriga, et põllumajandustoetuste arvestamine ei saa pärast 2014. aastat jätkuda seniste põhimõtete järgi.

Eesti on Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) ja toetuste tulevikust rääkides kaitsnud jõuliselt seisukohta, et ühenduse otsetoetuste maksmine ei saa uuel eelarveperioodil jätkuda ajalooliste toetustasemete põhjal. Seederi sõnul süvendab selline toetuste jagamise põhimõte vaid erinevate riikide ebavõrdsust.

„Seetõttu ongi positiivne, et de Castro toetas kohtumisel selgelt meie seisukohta," rääkis Seeder. „Toetuste ühtlustamine ja seniste põhimõtete muutmine ei saa muidugi toimuda üleöö ja vajab üleminekuaega."

De Castro rõhutas kohtumisel vajadust seista ühiselt selle eest, et ÜPP jääks ka järgmisel eelarveperioodil ELi ühispoliitikaks ning sellele säiliks senisel tasemel rahastus. Ühispoliitikat on vaja eelkõige ühenduse piisavaks kindlustamiseks toiduainetega ajal, kuid nõudlus toiduainete järgi maailmas väga kiiresti kasvab.

Põllumajandusminister Seeder kutsus kohtumisel de Castro, kes varem on olnud ka Itaalia põllumajandusminister, tänavu Eestisse.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner