Lisatud: 13. märts 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Mar2012 Koolipuuvilja programm laieneb koolieelsete lasteasutustele ja 5. klassidele

Euroopa Komisjon toetas Eesti taotlust laiendada koolipuuvilja programmi sihtrühma ja kaasata lisaks senisele 1.-4. klassi õpilastele ka koolieelsed lasteasutused ja 5. klasside õpilased.

Kava kohaselt eraldatakse Eestile perioodiks 1. august 2012 kuni 31. juuli 2013 390 000 eurot, mis on 107 600 euro võrra rohkem kui eelnevatel õppeaastatel.

„Hea meel on tõdeda, et meie ponnistused koolipuuvilja programmi laiendamiseks vilja kandsid ja Euroopa Liit meie lisataotluse heaks kiitis,” nentis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.
„Laste tervis on terve ühiskonna nurgakivi ja tervislik toitlustamine koolides ja lasteaedades on selle alus”, tõdes Seeder.

Koolipuuvilja programmi eesmärgiks on puu- ja köögivilja tarbimise suurendamine ning tervisliku toitumise edendamine koolides.

Programmi raames jagatakse värsket puu- ja köögivilja, näiteks õuna, porgandit või mõnda muud abikõlbulikku toodet koolieelsetele lasteasutustele ja 1.-5. klassi õpilastele tasuta.

Koolipuuviljatoetuse taotlemise reeglite kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt: http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/euroopa_liidu_toiduprogrammid/koolipuuviljatoetus/

 

2010/2011 õppeaastal osales koolipuuvilja kavas 342 kooli ja puu- ja köögivilja pakuti 39 549 lapsele, mis moodustas 79% kava sihtrühmast.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus