Lisatud: 13. märts 2012

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Mar2012 Koolipuuvilja programm laieneb koolieelsete lasteasutustele ja 5. klassidele

Euroopa Komisjon toetas Eesti taotlust laiendada koolipuuvilja programmi sihtrühma ja kaasata lisaks senisele 1.-4. klassi õpilastele ka koolieelsed lasteasutused ja 5. klasside õpilased.

Kava kohaselt eraldatakse Eestile perioodiks 1. august 2012 kuni 31. juuli 2013 390 000 eurot, mis on 107 600 euro võrra rohkem kui eelnevatel õppeaastatel.

„Hea meel on tõdeda, et meie ponnistused koolipuuvilja programmi laiendamiseks vilja kandsid ja Euroopa Liit meie lisataotluse heaks kiitis,” nentis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.
„Laste tervis on terve ühiskonna nurgakivi ja tervislik toitlustamine koolides ja lasteaedades on selle alus”, tõdes Seeder.

Koolipuuvilja programmi eesmärgiks on puu- ja köögivilja tarbimise suurendamine ning tervisliku toitumise edendamine koolides.

Programmi raames jagatakse värsket puu- ja köögivilja, näiteks õuna, porgandit või mõnda muud abikõlbulikku toodet koolieelsetele lasteasutustele ja 1.-5. klassi õpilastele tasuta.

Koolipuuviljatoetuse taotlemise reeglite kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt: http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/euroopa_liidu_toiduprogrammid/koolipuuviljatoetus/

 

2010/2011 õppeaastal osales koolipuuvilja kavas 342 kooli ja puu- ja köögivilja pakuti 39 549 lapsele, mis moodustas 79% kava sihtrühmast.

Uudised

Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Täna Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.

Kõik uudised »

Liitu meie postiloendiga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner