Lisatud: 26. august 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Aug2008 Koolipiimatoodete valik täieneb
Määruse olulisemad muutused puudutavad uute toodete skeemi lisamist ning maksimumhindade kaotamist. Sotsiaalpartneritega (Sotsiaalministeerium, Piimaliit, Tervise Arengu Instituut jt) toimunud arutelude tulemusena lisanduvad uuest õppeaastast koolipiimatoodete valikusse keefir ja maitsestatud hapupiim. Lisaks tavatoodetele on  lubatud laktoosivaba piim ja piimatooted.

Arvestades asjaolu, et maksimumhindade määramine on muutunud Euroopa Liidu  liikmesriikide jaoks vabatahtlikuks, siis maksimumhindasid koolipiimatoodetele enam ei kehtestata ja koolipiimaprogrammis osalejad lähtuvad hinnakujundamisel vastavalt turuolukorrale.

Kuna koolipiima programmi rahastatakse nii Euroopa Liidu kui ka Eesti riigi eelarvest, siis tulenevad põhinõuded Euroopa Liidu õigusaktidest.  1. augustil 2008 jõustunud Euroopa Komisjoni koolipiima programmi reguleeriva määruse nr 657/2008 kohaselt rakendub uuest kooliaastast teavituskohustus nendele õppeasutustele ja eelkooliealiste laste asutustele, kes kasutavad koolipiima toetusskeemi kaudu tarnitavaid piimatooteid. Nimetatud nõude kohaselt tuleb teave koolipiimaprogrammis osalemise kohta selgelt ja arusaadavalt ning kõigile nähtaval kohal eksponeerida. Samuti sätestab uus määrus, et koolipiimatoetuse taotlus tuleb esitada taotlusperioodile järgneva kolme kuu jooksul varasema nelja kuu asemel.  

Kõikide muudatuste kohta saab lähiajal lisainformatsiooni PRIA kodulehelt www.pria.ee ning täiendavalt edastatakse  koolipiimaprogrammis osalejatele olulisemaid muudatusi käsitlev teatis.


Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus