Lisatud: 03. september 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Sep2002 Koolipiimatoetust saab 98% koolidest

Kui eelmisel veerandil maksti toetust 90 protsendile koolidest, siis alanud veerandil saab koolipiimatoetust 98% koolidest, kelle kohta omavalitsused taotluse esitasid. Lisaks taotlusele tuli omavalitsusel esitada ka aruanne üle-eelmisel veerandil saadud koolipiimatoetuse kasutamise kohta.

Alanud õppeveerandil jääb aruande mittetähtaegse esitamise või koolipiimatoetuse mittesihipärase kasutamise tõttu toetuseta 14 kooli kokku 1094 I-III klassi õpilasega. Eelmise õppeaasta viimasel veerandil jäi toetuseta 54 kooli 3158 õpilast.

Pooltes toetust saavates koolides õpib I-III klassis 10-49 koolijütsi. Kõige vähem, kokku kolm I-III klassi õpilast oli kolmes Pärnu-, Saare- ja Viljandimaal toetust saavas koolis. Suurima õpilaste arvuga on üks Tallinna kool, kus I-III klassis on kokku 335 koolipiima joojat.

Koolipiimatoetus on kohalikule omavalitsusele antav riiklik rahaline abi, millega kaetakse osaliselt õpilastele pakutava Eestis toodetud piima, jogurti, keefiri või hapupiima maksumus. Ostetavate piimatoodete puhul tuleb kinni pidada kehtestatud sortimendist.

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
telefon (07) 371 215

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike