Lisatud: 31. juuli 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Jul2002 Koolipiimatoetuse saamiseks tuleb taas esitada taotlus ja aruanne

Koolipiimatoetus on kohalikule omavalitsusüksusele antav riiklik rahaline abi, millega kaetakse osaliselt õpilastele ostetava ja pakutava piima või piimatoodete maksumus.

2001./2002. õppeaasta III veerandil maksti koolipiimatoetust 2,9 miljonit krooni. Toetust said 220 omavalitsust kokku I-III klassi 38685-le õpilasele koolipiima pakkumiseks.

Praeguseks on laekunud aruandeid 135-lt omavalitsuselt 220-st, aga kolmanda veerandi toetusraha kasutamise aruande esitamise tähtaeg, 9. august, on väga  lähedal.

Käesoleval hetkel ei ole määrusesse tehtud muudatusi, mille alusel saaks toetust taotleda ka IV klassi õpilastele, seetõttu saab 2002/2003 õppeaasta esimesel õppeveerandil koolipiimatoetust taotleda vaid I-III klassi õpilastele.

Aruanded kolmandal veerandil raha kasutamise kohta tuleb saata 9. augustiks (hiljemalt 15. tööpäeval enne uue veerandi algust) ning taotlused esimeseks veerandiks koolipiimatoetuse taotlemise kohta hiljemalt 16. augustiks PRIA aadressil: 51009 Tartu, Narva mnt 3.

Ostetavatele piimatoodetele esitatavad nõuded, taotluse ja aruande vormid ning nende täitmise juhendid on PRIA koduleheküljel (www.pria.ee/riiklikud toetused/koolipiimatoetus).

Lisainformatsioon: Mart Villems, PRIA riiklike toetuste kontrolli büroo peainspektor, telefon (07) 371 265

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike