Lisatud: 03. jaanuar 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Jan2011 Koolipiimatoetus kasvab enam kui seitsmele kroonile

Riik suurendab tuleval aastal koolipiimatoetuse enam kui seitsmele kroonile liitri kohta, mis katab piima soetamise kulud ja päästab kohalikud omavalitsused täiendavast lisafinantseerimisest.

Kui seni toetas riik koolipiima 3,60 krooni ehk 23 eurosendiga, siis uuest aastast suureneb see summa 4,06 kroonile ehk 26 eurosendile. Koos ELi toetusega makstakse omavalitsustele koolipiima ostmiseks 45 eurosenti ehk 7,04 krooni. „Kui me vaatame piima hinda tööstustes, siis selline toetusmäär katab kulud," märkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Seedri sõnul on täna olemas üksjagu omavalitsusi, kes koolipiimale peale maksavad. Selle põhjuseks on aga liiga kõrged sisseostuhinnad, mitte väike toetus. „Osadel juhtudel ostetakse koolilastele piima kallimalt kui piltlikult öeldes kõrval poes müüakse," rääkis minister. „Miks seda tehakse, peab küsima omavalitsustelt - kes on läinud lihtsama vastupanu teed, kes on seda teinud teistel põhjustel."

Tänavu septembrist oktoobrini erinesid erinevate koolipiimatoetuse taotlejate sisseostuhinnad pea kaks korda - kõige odavamalt osteti koolipiima 6 krooni 27 senti liiter, kõige kallimalt aga 12 krooni ja 49 senti liiter. Oktoobris oli tööstuste keskmine 2,5protsendise piima väljamüügi hind 6 krooni ja 58 senti.

Lõppevaks aastaks oli koolipiima programmiga liitunud üle Eesti kokku ligi tuhat lasteasutust ja piimatooteid pakuti enam kui 200 000 lapsele ja noorele.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike