Lisatud: 16. aprill 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Apr2010 Koolinoored väitlevad põllumajandustoetuste ja kodumaise toidu teemadel

Eeloleval laupäeval ja pühapäeval väideldakse Olustveres üle-Eestilisel koolinoorte maaelu teemalisel väitlusturniiril kahel teemal: Kodumaise toidu eelistamine välismaise ees on põhjendatud" ja „Euroopa Liit peaks  põllumajandustoetused kaotama".


Ühena kohtunikest hindab finaalis noorte väitlust põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Ministri sõnul on põllumajanduse ja maaelu teemal  väitlemine tänuväärt ettevõtmine arvestades, et põllumajandus on üks innovatiivsemaid majandusharusid ning ka sellealased teadmised tuleb noorteni viia.

Turniiri eelvoorud toimuvad laupäeval ja pühapäeva ennelõunal Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis ning finaal  pühapäeval algusega kell 15.15 Olustvere lossis. Turniiri lõpetamine ja autasustamine on orienteeruvalt kell 16.45.

Põllumajandusministeeriumi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös toimusid väitluskoolitused maaelu ja toidu teemadel juba eelmisel aastal kahekümnes koolis üle Eesti. Koolitustel osales kokku ligi 650 õpilast.

Põllumajandusministeerium korraldab juba seitsmendat aastat järjest „Maal on mõnus" egiidi all noortele mõeldud üritusi. Varasemalt on toimunud nii essee-, joonistus-, foto-, luule- kui ka projektikonkurss. Konkursside eesmärgiks on suunata noori mõtlema maaelu teemadel.

 

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike