Lisatud: 25. veebruar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Veebr2010 Koolilapsed saavad rohkem puu- ja köögivilja

Märtsikuust alates võivad I-IV klasside õpilased saada koolis jagatavaid puu- ja köögivilju kas või iga päev, sest ühe lapse nädalase koguse piirhind tõuseb ning kaob piirang, mis seni lubas vilju jagada vaid ühe korra koolinädala jooksul.

Koolipuuvilja jagamise uued põhimõtted kiitis valitsus põllumajandusministri ettepanekul heaks 11. veebruaril. Toetust koolipuuviljade programmi raames vahendab PRIA, kelle pädevuses on nüüdsest ka ühe lapse nädalase viljade portsjoni hinna kehtestamine vastavalt eelarve-jäägile.  Uueks toetuse määraks kehtestas PRIA alates 2010.a märtsi-aprillikuu taotlusvoorust kuni käesoleva õppeaasta lõpuni 5 krooni õpilase kohta õppenädalas.
Koolipuuvilja-kava raames jagatud puu- ja köögivili peab õpilaste koolitoidule looma lisandväärtuse, seega ei või jagada samu vilju, mida selle toidukorra ajal koolitoidu põhimenüüs nagunii pakutakse. Haridusasutustel on edaspidi kohustus säilitada koolitoidu menüüsid koos jagatud toodete koguste ja nimetustega üks aasta.

PRIA riiklike toetuste büroo rõhutab: nende viljade loetelu, mille jagamiseks toetust võib saada, ei ole muutunud ning endiselt pole võimalik toetust saada lõunamaiste puuviljade eest, mis Eestis ei kasva - apelsin, viinamari, banaan, kiivi, mandariin... Toetuskõlbulike viljade loetelu palume vaadata meie kodulehelt rubriigist Koolipuuviljatoetus.

Koolipuuvilja toetuse taotlejate heakskiiduavalduste vastuvõtmist alustas PRIA mullu sügisel. Praeguseks on PRIA andnud heakskiidu 200-le koolides puuviljade-köögiviljade tarnijale ja jagajale. Programmiga liitunud koole on 324 ning õpilasi, kelleni koolis tasuta jagatavad viljad jõuda võivad, kokku 37 625.

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner